Karadeniz Pet

Çok yabani bir türlü alışmıyor

emred919

Yeni Üye
Herkese merhabalar iyi bayramlar,

Kuşumu alalı 15 gün oldu çok ilgilendim hergün suyunu yemini değiştirdim ve sürekli ilgilendim onunla bunaltmadan, 15 günde tek yaptığı sadece elime alıştı sabahları kafesten çıkmak için can atıyor salıyorum yüksek bi yere konup az bişey ötüyor sonra öyle duruyor eğitmek mümkünmüdür bu durumdaki kuşları çok yabani

Ekli dosyalar

• 3A66DCB2-2D56-4A2E-9FCD-CFD84109FD4A.jpeg
    3A66DCB2-2D56-4A2E-9FCD-CFD84109FD4A.jpeg
    885.1 KB · Görüntüleme: 31
  • 627693BB-0F18-4CB0-AB37-195528214BDF.jpeg
    627693BB-0F18-4CB0-AB37-195528214BDF.jpeg
    721.8 KB · Görüntüleme: 31
Herkese merhabalar iyi bayramlar,

Kuşumu alalı 15 gün oldu çok ilgilendim hergün suyunu yemini değiştirdim ve sürekli ilgilendim onunla bunaltmadan, 15 günde tek yaptığı sadece elime alıştı sabahları kafesten çıkmak için can atıyor salıyorum yüksek bi yere konup az bişey ötüyor sonra öyle duruyor eğitmek mümkünmüdür bu durumdaki kuşları çok yabani
15 günde ancak eve yeni alışır elinize gelmesi bile iyi bu sürede,sabırlı olun.

Sürekli karnına parmağını uzatıp konmasına zorla. Bir sağ el , bir sol el sürekli tekrarla. Hatta yukarı basamak çıkar gibi bir sağ parmağa bir sol parmağa ala ala yukarı çıkma hareketi yaptır. İyice eline böyle alışır. Kuşu gagasından öp omuzuna al. Elinden yem yedir sık sık. Kuşu sürekli dışarda bırakma. Günde 2-3 saat aynı saatlerde ödül olarak çıksın. Dışarıda sürekli kalan kuş yüksek bir yere konup insandan temastan uzak kalarak tünemeyi seçer ve yabanileşir. Kuşla bağın kalmaz.

Teşekkür ederim bilgiler için, dediklerinizi yapıyordum zaten çok ürkek uğraştıracak belli

Kafesin içinde sürekli elinizde dursun ve kafesin içinde elinde oynamasını sağlar ortalama 1 ay içinde sana tam alışır muhabbet kuşu ne kadar yüksekte olursa kendini okadar rahat hisseder ev ortamına ve sana tam alışıp guvenirse yere iner.