Karadeniz Pet

Ölecek mi ?

Gözem Elma

Emektar Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Arkadaşlar yavrulardan en büyüğü bugün biraz fazla hareketsiz lütfen yardım edin resmini atıyorum dışardan bir sorun gözükmüyor anne besliyor normalde ama karnı mı fazla şiş Bi yardımcı olun lütfen

Ekli dosyalar

• IMG_0865.JPG
    IMG_0865.JPG
    1.1 MB · Görüntüleme: 53
  • IMG_0863.JPG
    IMG_0863.JPG
    586.6 KB · Görüntüleme: 45
Yardım edin nolur hali hiç iyi değil karnına masaj yaptım biraz yaptı dışkısını ama hala çok kötü

Karın bölgesi çok şişmiş gibi bende eskiden bi yavruyu böyle kaybettim niye karınları şişiyor anlamadım. Masaj falan yaptım kaka etti diğer yavrular anneden yem isterken onun istemeye hali yoktu. Siringa ile falan besledim olmadı. Belki bana öyle geliyordur diye baktım 2 gün büyük abisinin bilee karnı 2 kat daha küçüktü. Sorun karında sismeydi

Anne beslemiyor olabilir mi kursağı diğer yavrularınki kadar değil
Karın bölgesi çok şişmiş gibi bende eskiden bi yavruyu böyle kaybettim niye karınları şişiyor anlamadım. Masaj falan yaptım kaka etti diğer yavrular anneden yem isterken onun istemeye hali yoktu. Siringa ile falan besledim olmadı. Belki bana öyle geliyordur diye baktım 2 gün büyük abisinin bilee karnı 2 kat daha küçüktü. Sorun karında sismeydi
besleme aparatını nerden bulabilirim lütfen yardım edin anneden yem istemiyor

Bazı Petshoplarda olabilir yada DIY bölümünde ev yapımı olabilir.

Anne beslemiyor olabilir mi kursağı diğer yavrularınki kadar değil

besleme aparatını nerden bulabilirim lütfen yardım edin anneden yem istemiyor
Eczaneden siringa ve serum hortumu alıyorsunuz hortumu kesip siringayla takıyorsunuz hortumu kuşun solundan sağına doğru 1 2 cm soksan yeter ama çok zor bir işlem siringayla basmadan önce 1 2 deneme yap su tabancası gibi atıyorsa kursaği delebilir yavaş basmalısın. Fazla sokarsan hortumu kursaği delebilir. Bu arada kus sol elinde siringa sağ elde olsun

Eczaneden siringa ve serum hortumu alıyorsunuz hortumu kesip siringayla takıyorsunuz hortumu kuşun solundan sağına doğru 1 2 cm soksan yeter ama çok zor bir işlem siringayla basmadan önce 1 2 deneme yap su tabancası gibi atıyorsa kursaği delebilir yavaş basmalısın. Fazla sokarsan hortumu kursaği delebilir. Bu arada kus sol elinde siringa sağ elde olsun
Tamam teşekkür ederim çok sağolun deniycem mama olarak peki ?

Tamam teşekkür ederim çok sağolun deniycem mama olarak peki ?
Normal mamayi süzgeçten geçirin tozları dökülüyor onu suyla civiklastir koy siringayla çok koyu olmasın yoksa zor basılıyor zor basılınca birden basarsın oda tazyikli gider mermi gibi

Normal mamayi süzgeçten geçirin tozları dökülüyor onu suyla civiklastir koy siringayla çok koyu olmasın yoksa zor basılıyor zor basılınca birden basarsın oda tazyikli gider mermi gibi
Su da 36 37 derece olsun anne mamasına benzemesi için ilik yani

Yemi mi yani süzgeçten geçiricem

Benim de geliyo yeni kulucka 5de 5 hepsi dolu inşallah bunlar da sorunsuz büyüyecek

Benim de geliyo yeni kulucka 5de 5 hepsi dolu inşallah bunlar da sorunsuz büyüyecek
Bizim bu kuluçka çok zorlu geçti 7 yumurta geldi bir yavru yumurtada öldü 6 doluydu biri böyle öldü ikisi var şuan diğer ikiside beklemede henüz

annenin yediği mama yada yem sıkıntılı olabilir yavruda sindiremiyorda olabilir bu yüzden tıkanma yapmış galiba

daldarı ile daha kaliteli yem verebilirsin yada yumurta maması

annenin yediği mama yada yem sıkıntılı olabilir yavruda sindiremiyorda olabilir bu yüzden tıkanma yapmış galiba

daldarı ile daha kaliteli yem verebilirsin yada yumurta maması
Günlük yumurta maması yapıyorum ve versela lega yem kullanıyorum kum vitamin vs vs hepsini veriyorum anlamadık birden oldu

Geri