Karadeniz Pet

Öneriniz var mı ?

Fıstık_61

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar iyi günler. Bugün dışı kusumla birlikte 4. Günüm kafesin kapağını açtığım anda kendini ordan buraya atıyor. Ötüyor ama arada yemek yiyor gayet iyi. Şarkı dinletiyorum sürekli konuşuyorum onunla ama alışmıcak gibi duruyor. Ne yapmam lazım ?

KUŞLARIN ALIŞMA SÜRELERİ 1 2 HAFTA SÜREBİLİR KAFESİN YANINA YAVAŞÇA YAKLAŞIP KISIK SESLE SESLENİN YÜKSEK SESTEN KAÇININ.
KAFES DIŞINA ÇIKARMADAN ÖNCE KAFES İÇERİSİNE ELİNİZİ YAVAŞ YAVAŞ SOKARAK ELİNİZE ALIŞMASINI SAĞLAYIN

Merhaba arkadaşlar iyi günler. Bugün dışı kusumla birlikte 4. Günüm kafesin kapağını açtığım anda kendini ordan buraya atıyor. Ötüyor ama arada yemek yiyor gayet iyi. Şarkı dinletiyorum sürekli konuşuyorum onunla ama alışmıcak gibi duruyor. Ne yapmam lazım ?
İlk 1 hafta kafesine, bulunduğu ortama ve evine alışması için zaman tanıyın. Şarkı dinletmek yerine her gün kafesin yanında onunla konuşarak sizi tanımasını sağlayın, yüksek sesten kaçının. 1 haftadan sonra sizi gördüğünde ya da sesinizi duyduğunda ilgisini çektiğinizi anlayacaksınız, kafesin tellerine konma size yaklaşmaya çalışmak gibi hareketler yapacaktır. Biraz zaman tanıyın bu süreç için.
Alışma sürecini atlattıktan sonra kafesin içinde elinizle yem vermeye çalışın, kafesin içinde elinize alışana kadar dışarı çıkarmayın. Bu sürece kadar asla salmayın alışması zorlaşır.
Kafesin içinde elinize gelmeye başladıktan sonra artık salıp dışarıda size gelmesi için eğitime devam edebilirsiniz. Belki de ilk geleceği kişi siz olursunuz 🙂 Sabırlı olun...

ilk önce petshopa gidip bit pire ilacı almalısın enseye damlatılanlardan daha sonra kafesini , tülünü , tüneğini , yemliğini , suluğunu köşe bucak temizlemelisin kafes temizliğine çok dikkat et

Geri