Karadeniz Pet

Ötmeme ve sakinlik

Çaylakcık

Yeni Üye
4. gündeyiz birlikte olalı ve hiç sesini duymadım hic ötmüyor. Birde hep altlarda geziyor kendim salıncağa ya da tüneğe koyunca inmiyor ama kendisi de hiç cıkmıyor. Yemlikten yem yemiyor alt kısma yem koydum ordan yiyor. Sizce bunların sebebi ne olabilir. Meraklanıyorum...

4. gündeyiz birlikte olalı ve hiç sesini duymadım hic ötmüyor. Birde hep altlarda geziyor kendim salıncağa ya da tüneğe koyunca inmiyor ama kendisi de hiç cıkmıyor. Yemlikten yem yemiyor alt kısma yem koydum ordan yiyor. Sizce bunların sebebi ne olabilir. Meraklanıyorum...
arkadaşım yeni almışsın eğer birde yavruysa sesinin çıkmaması tünekten aşagıya veya aşagıdan tünege gitmemesi çok normal.ilk 1hafta ona izin ver alışsın kafesine.fazla rahatsız etme.kafes tabanından yer sonra zamanla yemligine suluguna alışır kafes tabanına açık bir yemlik bide çok aşagılara suluk tak kendi haline bırak bir sorun yok merak etme bence ve yeni aldıgın bir kuşta aceleci davranma zamana bırak

Zaman geçtikçe size ve yeni ortamına alışıp hareketlenecektir.

Başlarda bu tarz davranışlar normaldir, zamanla alışacak ama siz yemliği ihmal etmeyin bir daha kafesin aşağısında yem aramaya başlar.

Geri