Karadeniz Pet

Üreme ile ilgili 2-3 sorum var?

Barış uysal

Yeni Üye
Yakın zamanda eşe attığım kuşlarımı sabahları son zamanlarda sabahları okula giderken çiftleşmeye çalıştıklarını görüyorum tünekten düşüyorlar ama tabanda devam ediyorlar Dişi sürekli yuvalıkta.
Yakın zamanda yumurta bekleyebilir miyim?
Ve kuşlarım ele alışkın kafesin oturma odasında olması bi problem teşkil eder mi?
Ve son olarak dişi şu aralar üşüyormuş gibi bazen kabarıyor ve çok dış dışkılıyor hasta olabilir mi?

Anlattıklarının çoğu iyiye işaret.
Kuşlar ele alışık olsa da kafeste kalsınlar.
Oturma odası problem olmaz ama kafes alçakta olmasın.
Dişinin fotoğrafına bakalım yumurta da olabilir.
Herzaman böyle durmuyor arada böyle kuyruğu kanadı sanki aşağı yukarı sallanıyor. Ve tünekte durduğu yerin altı dışkı dolu çok sık dışkılıyor.
36074

Ekli dosyalar

• 9CF08494-27B4-4B15-874A-986BD46D588B.jpeg
    9CF08494-27B4-4B15-874A-986BD46D588B.jpeg
    1.2 MB · Görüntüleme: 43
  • 38B2EAC9-A72A-4A97-825A-C52B077EB213.jpeg
    38B2EAC9-A72A-4A97-825A-C52B077EB213.jpeg
    1.4 MB · Görüntüleme: 42
Bu kuşta yumurta var ancak yuvalık hiç iyi değil bence yumurtlamadan ortası oyuk yuvalık takın

Kuş yuvanın içinde rahat değil nasıl yumurtlayacakta yumurtaları altında toplayacak hadi topladı çarpık bacak olabilir yavrular

Kuş yuvanın içinde rahat değil nasıl yumurtlayacakta yumurtaları altında toplayacak hadi topladı çarpık bacak olabilir yavrular
Yuvalığın ortasında oyuk var ama kuş vermiştim onları oraya toplamış. Normalde yuvada rahat aslında fotoğraf çekmek için rahatsız ettim ondan korktu biraz. Yumurta kesin var mı? Nasıl bir yuvalık alayım boyut filan?

Plastik folluklu yuvalık alın zaten ortalama hepsi aynı ebatta oluyor. Yanında da 1 tane fazladan plastik folluk alırsanız yavru ve yumurtalar varken kısa sürede kuşu fazla rahatsız etmeden kuşun altını kolayca değiştirebilirsiniz. Yumurta varmı bilmeiyorum ama kuş biraz fazla kabarık değil mi ?
İshal mi yada tüymü değiştiriyor kuş ?

Plastik folluklu yuvalık alın zaten ortalama hepsi aynı ebatta oluyor. Yanında da 1 tane fazladan plastik folluk alırsanız yavru ve yumurtalar varken kısa sürede kuşu fazla rahatsız etmeden kuşun altını kolayca değiştirebilirsiniz. Yumurta varmı bilmeiyorum ama kuş biraz fazla kabarık değil mi ?
İshal mi yada tüymü değiştiriyor kuş ?
Tüyden çoktan çıktı , ishalde değil tünekte veya yuvalıkta sadece kabartıyor kendini. Yemek yerken gezerken normal.

Hiç yuvalıktan çıkmıyor arada çıkıyor sonra hemen geri giriyor. Yuvalığın resmide ekte.
36086
36087

Yuvalığın içindeki delikli aparattan benim yuvalıktada var hoşuma gitmedi çıkardım Mısır Granülü aradım şehirde bulamadım. Acaba bu delikli aparartı tekrar koysam mı yuvaya

Kuşum yumurtlamış şimdi
Maşallah. O zaman yuvalikta yapılacak birşey yok artik. Yavrular çıkmaya başlayınca azar azar mısır koçanı veya talaş koyarsın. Yuvalik dar ve yavrular çıktığında temizlik işi zor olacaktır. İkinci kuluçkaya baslamadan arkadaşların dediği gibi plastik folluklu yuva alırsan hem kuşlar hemde sen daha rahat edersin.