Karadeniz Pet

Üretim için en uygun görsel yem karışımı?

Üretim, yetişkin ve yavru için ayrı ayrı yem kullanmak gelişim ve sağlıklı kuşlar için gerekli bir yöntemdir bana göre. Burada elimizden geldiği kadar ortak bilgilerle sağlıklı kuşlar yetistirebiliriz.

üretim yemini nereden bulabilirim ?

Üretim yemi diye bir şey yok. Sadece üreticiler hobiciler, içeriklerini inceleyip öyle yem alırlar. Belki de kendileri alıp karıştırırlar. Aldıkları yemlere ilaveler yaparlar.
Şu sıra forumda aspur da aspur almış başını gidiyor. Arkadaşlar aspur olmazsa olmaz bir yem değil. Aslında aspur kanarya yemidir. Ancak yavru besleyen kuşlara karışık yemin içinde biraz fazla verilir. Hem besin değeri yüksektir hem ayıklaması kolaydır. ancak kafeste çok kalan kuşa verirseniz, kuş aldığı enerjiyi yakamazsa yağlanma yapar.

35416

bu yem nasıl acaba?

Üretim yemi diye bir şey yok. Sadece üreticiler hobiciler, içeriklerini inceleyip öyle yem alırlar. Belki de kendileri alıp karıştırırlar. Aldıkları yemlere ilaveler yaparlar.
Şu sıra forumda aspur da aspur almış başını gidiyor. Arkadaşlar aspur olmazsa olmaz bir yem değil. Aslında aspur kanarya yemidir. Ancak yavru besleyen kuşlara karışık yemin içinde biraz fazla verilir. Hem besin değeri yüksektir hem ayıklaması kolaydır. ancak kafeste çok kalan kuşa verirseniz, kuş aldığı enerjiyi yakamazsa yağlanma yapar.
Arkadaşlar Levent hocamızın dediğine katılıyorum. Özel bir yem yok aslında. Herkes kuşuna, yetiştirme sekline, mesela kuş kuluckada yatiyorsa çok aspur versen yaglanir, yavrular çıkmaya başladı yavru beslemeye geçmişse aspur miktarını arttirirsin. Kuşun ne aşamada üretimde veya dar kafeste aktivitesi olmayan kuşlara farklı oranlarda yem verilir. Karsinizda Bir insan düşünün ona göre karar verin. Her zaman bilmediğimizi soralım konuya hakim olan kim varsa zaten cevaplar. Teşekkürler.

Hep internet üzerinden yem alıyorum.Görsellerdeki yemleri kondisyon için olanı karıştırıp hafta da 1 veriyorum kuşlara. Yem kalitesi hakkında şüphelerim var netten aldığım için.Direk gidip elden alabileceğimiz bir yer var mı Ankara'da?

Ekli dosyalar

• 9084043034674.jpg
    9084043034674.jpg
    33 KB · Görüntüleme: 13
  • 9852868460594.jpg
    9852868460594.jpg
    37.1 KB · Görüntüleme: 12
Hep internet üzerinden yem alıyorum.Görsellerdeki yemleri kondisyon için olanı karıştırıp hafta da 1 veriyorum kuşlara. Yem kalitesi hakkında şüphelerim var netten aldığım için.Direk gidip elden alabileceğimiz bir yer var mı Ankara'da?
Benim gorselde paylastigim yem sizin paylastiginiz 1.yem.bende emin degilim ondam sordum:)

Geri