Karadeniz Pet

Üretimhanede salmadaki tüm yavrulara bulaşan hastalık

mert779

Meraklı Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Merhaba . Öncelikle hayırlı bayramlar . Kendi yavruları topladığım salmada bütün yavrularım dışkısı bu şekilde 1 hafta önceye kadar birşey yoktu . Her gün suları tazelenir yemleri değişiyor . Mama veriliyor ama 4-5 tane kuşumu bu yüzden kaybettim salmayı boşalttım baştan aşağı yıkadım kuşları ayrı kafese çektim ama 4 tanesinin durumu da bu şekilde dışkısı bu . Sirkeli su verdim 1 gün normal 1 gün sirkeli su olarak 4-5 gün. Vitamin verdim avi vit ama hiçbir işe yaramadı sarımsaklı su Bile verdim . Bu dışkısı nasıl düzeltebilirim ve sonrasında neler kullanmalıyım ilk defa böyle yoğun bir hastalıkla karşılaştım. Önerileriniz nelerdir

Fotoğraf nerede? Kafeste ızgara kullanıyorsunuz değil mi? Dışkıyla temas etmeme açıdan önemli. Sirke kaç damla? Kuşlar kabarık ve halsiz mi?

Kuşlar kabarık bırakın yem yemeyi su içmeye zor halleri var gibi duruyorlar ızgaralı dışkıya ulaşamıyorlar . Kuşlar kabarık halsiz . Sirke 5-6 damla kullandım ama hiç yararı olmadı
54BBCA4E-C1B3-4B97-AFFE-614D3EF9B569.jpeg
544C10CC-CD0C-40D9-8EC6-8FC311EE6936.jpeg

Fotoğraf nerede? Kafeste ızgara kullanıyorsunuz değil mi? Dışkıyla temas etmeme açıdan önemli. Sirke kaç damla? Kuşlar kabarık ve halsiz mi?

Ağızlarına birer damla sirke damlatın. Antibiyotiğe başlamaları lazım.