Karadeniz Pet

Üretimhanesi-Petshop'u olan bir abinin yanında işe başladım :)

Aaaaa

Paylaşımcı Üye
Öncelikle herkese selamunaleyküm hayırlı akşamlar. Yavru muhabbet aldığım bi kişi vardı 1 kere. Aradan 4-5 ay geçmiştir. Sonrasında sömestr'dan geldiğimde neyapıyım ne ediyim derken garsonlukta tecrübem vardı fakat üniv. dolayısıyla part time iş oturtamadım bir türlü. Sonra bu petshop sahibi olan abinin yanına gidip boş gün ve boş zamanlarımda buraya gelip çalışmak istediğimi söyledim ve reddetti. Sonrasında bi Fuse Tea aldım ziyaretine gittim reklam yapmak gibi olmasın :D 2 gün daha gittikten sonra geçen perşembe günü son gidişimde dükkanda tadilat vardı ve yapıştım işin ucundan süpür sil su getir götür pimapencilere yardım et derken 4 gündür okuldan sonra ve boş günlerimde yanına gidiyorum 5-10-20 neyse harclığım cıkıyor. En azından sigara-yemek param diyelim. Yavaştan tecrübe de edinmeye başladım ve yakın zamanda onun da yani artık ''benim çalıştıuğım'' dükkanın resimlerini çekip burada tanıtımını-satışını yapmayı düşünüyorum. En azından ona gene bir katkı sağlarım. Hollanda-İngiliz kırması üzerinde 12 sendir çalıştığını da belirtmek isterim. Okuyan gözlerinize sağlık ve zaman ayırığınız için teşekkür ederim.

Sattığı Hayvanlar; Muhabbet Kuşu, Kanarya, Hint Bülbülü, Sultan Papağanı, Tüm Balık Çeşitleri(Neredeyse), Tavşan, Köpek, Kedi.

teşekkürler ustam :)

Kolay gelsin hocam hem ögrencisin ilaç gibi gelir valla çalışmak sana :D

Hayırlı olsun helal lokma kadar lezzetli ve bereketli bir şey yoktur

Pet shoplara karşiyim ve hayvanlari seven bütün insanlarin da karşi oldugunu düşünüyorum
Neden derseniz hayvanlara büyük eziyetler ediyorlar aç birakiyorlar insani muamelede bulunmuyorlar vs vs
Misal bir kedi annesini emmesi gereken süreden çok daha önce ayriliyor sirf bazi insanlarin yavru olsun da nasil olursa olsun meraki yüzünden
Pet shoplarin hemen hemen hepsi de bu kirlş ticarete araci oluyor, hayvanlar hasta hasta aç ve rezil hallerde yaşiyor büyük paralar karşiligi satiliyor...
Bu sebepten hiç bir merhametli insanin bu sektöre kuruş dahi kazandirmamasi gerekli
Seni anliyorum hepimiz okuduk çalişmak zorunda kaldik
Ama bu sektöre dahil olmamani tavsiye ederim
Üretici olup da yine bu sektöre hayvanini feda eden tüm üreticilere de ayni gözle bakiyorum hiç farklari yok.

Ayrintili bilgi için linki inceleyin lütfen
petshop-gercegi

Öncelikle yorumlarınız için çok teşekkür ederim, elbette tecrübelerim doğrultusunda ''Sorularınız ve Cevaplarımız'' kısmında elimden geldiğince herkese yardımcı olmaya çalışacağım. Semiha Hanım dediklerinizde haklısınız. Elbette ki bu işin ticaret kısmına bakıldığında hayvanların gerçek doğasına aykırı çalışılıyor. Fakat girdiğim yerdeki adam 16 yıldır o dükkanı işletmekte ve 20 yıldır yani ben daha doğmamışken kuşlarla uğraşıyormuş. Gördüklerim doğrultusunda dürüstçe konuşmak gerekirse; evet çok güzel bi ticaret yapıyor ve ekmek yiyor bu sektörden bu adam. Amma velakin girdiğim yerdeki adam o mevkiide yani Kocaeli'de şu an en iyisi diyebilirim. Ve bir hata-yanlış-eziyet gibi birşey de görmedim gayet temiz ve işini bilen birisi. Yorumlarınız için tekrar teşekkür ederim

Öncelikle herkese selamunaleyküm hayırlı akşamlar. Yavru muhabbet aldığım bi kişi vardı 1 kere. Aradan 4-5 ay geçmiştir. Sonrasında sömestr'dan geldiğimde neyapıyım ne ediyim derken garsonlukta tecrübem vardı fakat üniv. dolayısıyla part time iş oturtamadım bir türlü. Sonra bu petshop sahibi olan abinin yanına gidip boş gün ve boş zamanlarımda buraya gelip çalışmak istediğimi söyledim ve reddetti. Sonrasında bi Fuse Tea aldım ziyaretine gittim reklam yapmak gibi olmasın :D 2 gün daha gittikten sonra geçen perşembe günü son gidişimde dükkanda tadilat vardı ve yapıştım işin ucundan süpür sil su getir götür pimapencilere yardım et derken 4 gündür okuldan sonra ve boş günlerimde yanına gidiyorum 5-10-20 neyse harclığım cıkıyor. En azından sigara-yemek param diyelim. Yavaştan tecrübe de edinmeye başladım ve yakın zamanda onun da yani artık ''benim çalıştıuğım'' dükkanın resimlerini çekip burada tanıtımını-satışını yapmayı düşünüyorum. En azından ona gene bir katkı sağlarım. Hollanda-İngiliz kırması üzerinde 12 sendir çalıştığını da belirtmek isterim. Okuyan gözlerinize sağlık ve zaman ayırığınız için teşekkür ederim.

Sattığı Hayvanlar; Muhabbet Kuşu, Kanarya, Hint Bülbülü, Sultan Papağanı, Tüm Balık Çeşitleri(Neredeyse), Tavşan, Köpek, Kedi.

Derslerden Bunaldığın Zaman Kuşlarla Filan Stresini Atarsın. Ayrıca Harçlığında Çıkıyormuş Ne Güzel...

Pet shoplara karşiyim ve hayvanlari seven bütün insanlarin da karşi oldugunu düşünüyorum
Neden derseniz hayvanlara büyük eziyetler ediyorlar aç birakiyorlar insani muamelede bulunmuyorlar vs vs
Misal bir kedi annesini emmesi gereken süreden çok daha önce ayriliyor sirf bazi insanlarin yavru olsun da nasil olursa olsun meraki yüzünden
Pet shoplarin hemen hemen hepsi de bu kirlş ticarete araci oluyor, hayvanlar hasta hasta aç ve rezil hallerde yaşiyor büyük paralar karşiligi satiliyor...
Bu sebepten hiç bir merhametli insanin bu sektöre kuruş dahi kazandirmamasi gerekli
Seni anliyorum hepimiz okuduk çalişmak zorunda kaldik
Ama bu sektöre dahil olmamani tavsiye ederim
Üretici olup da yine bu sektöre hayvanini feda eden tüm üreticilere de ayni gözle bakiyorum hiç farklari yok.

Ayrintili bilgi için linki inceleyin lütfen
petshop-gercegi

Semiha Hanım Çok Duyarlısınız Ama Bu Canlıların Evde Bakılması Gerekir Doğa da Zaten Bir Savaş Halindeler ve Evcil Hayvanlar Olan (Muhabbet Kuşları ve Kanaryalar...) Bu Savaşı Kaybediyor. Bizler İse Onlara Sıcak Bir Yuva Veriyoruz Ayrıca İstediği Zaman Bulabileceği Bir Besinlerini Veriyoruz. Sokakta Aç Dolaşmaları Güzel Bir Şey mi? Tamam Anladım Sen Petshopçulardan Şikayetçisin Fakat Gerçekten İşini Yapanlarda Var. Eğer Onlar Olmazsa Hayvanları Sadece Sokaklarda ve Belgesellerde Görürüz.

@Sinan; evet teşekkür ederim az buz cebime harçlık giriyor şükür buna da tabi :)

Belki adamin tecrübelerinden ögrenme arzusuyla yararlanmak istiyorsunz
Ancak böyle kan ticareti yapan kişilerin ekmegine yag sürmemenizi tavsiye ederim.
Dedigim gibi bir üretici de desteklese ona da karşi çikarim Ki sorun ben meselesi degil anlamişsinizdir
Vicdanli biri oldugunuzu düşünerek yorum yapiyorum zaten aksi yönde bir insan oldugunuzu düşünsem yorum bile yapmam size..
Merhamet paradan önce gelir çünkü

Sizi anlıyorum fakat bu adam duyum aldığınız petshopçulardan değil. Dediğim gibi o civarda en iyisi. Sabit bir ton müşterisi ve esnaf arkadaşları çok. Gayet de merhametli bir ticaretçi :D İşin esprisi bir kenara. Şimdi evde üretim yapma mevzusuna gelelim. Bu adamın üretimhanesi ev'de zaten. 2+1 bir ev'de üretimi yapıyor. Tamamen kuşlara ayırmış bu evi. Ve yavrular yeme düştükten sonra sağlıklı ve temiz bir şekilde dükkanına getirip bu yavruları satışa sunuyor. Evde üretim yapanlardan çok bir farkı yok. Daha fazla üretim daha fazla para diyebiliriz. Ve unutmayalım ki işini iyi yapabilmesi için tecrübesi fazla olmalı. 20 yıllık tecrübe sanırsam bunun için yeterli diye düşünüyorum. Ki ekmeğini bu işten kazanıyor, çocuğuna harçlığını bu iş sayesinde veriyor ve bu iş sayesinde eşini giydiriyor ve yediriyor. Umarım bu sefer daha açık konuşabilmişimdir.

Sinan Şimşek;168550 Semiha Hanım Çok Duyarlısınız Ama Bu Canlıların Evde Bakılması Gerekir Doğa da Zaten Bir Savaş Halindeler ve Evcil Hayvanlar Olan (Muhabbet Kuşları ve Kanaryalar...) Bu Savaşı Kaybediyor. Bizler İse Onlara Sıcak Bir Yuva Veriyoruz Ayrıca İstediği Zaman Bulabileceği Bir Besinlerini Veriyoruz. Sokakta Aç Dolaşmaları Güzel Bir Şey mi? Tamam Anladım Sen Petshopçulardan Şikayetçisin Fakat Gerçekten İşini Yapanlarda Var. Eğer Onlar Olmazsa Hayvanları Sadece Sokaklarda ve Belgesellerde Görürüz.[/QUOTE' Alıntı:
Bir ikisi düzgün yapiyorsa bile lütfen bunu genele yayip da muhalefet etmeek için yer armayalim.

Merhameti olan herkesin elini taşin altina koymasi lazim
Kedi köpek bakacaksam Allah rizasi için; gidip de pet shopa haksiz yere dünya para vrecegime, o parayla 10-15 kedi köpegi doyurur tedavi ettiririm
Hiç barinak ziyareti yaptiniz mi?
Şiddetle tavsiye ederim orada hayvanlar ne halde bi görün.
Onlarin yaşam şartlarini düzeltmek yerine eziyetçi pet shopa para kazandirmanin hesabini nasil verecek kişiler?

Tamam seviyoruz kuşlari; ancak ilk kafes kuşu yine vicdansizin biri hayvani dogasindan kopararak hapsettigi için başlamadi mi
Bizimkiler evrim geçirene kadar kuşlar anavatanindan kopartilip hapsedildi de olay bugünlere kadar geldi
Düşünen insana ibret çok aslinda

Bir ikisi düzgün yapiyorsa bile lütfen bunu genele yayip da muhalefet etmeek için yer armayalim.

Merhameti olan herkesin elini taşin altina koymasi lazim
Kedi köpek bakacaksam Allah rizasi için; gidip de pet shopa haksiz yere dünya para vrecegime, o parayla 10-15 kedi köpegi doyurur tedavi ettiririm
Hiç barinak ziyareti yaptiniz mi?
Şiddetle tavsiye ederim orada hayvanlar ne halde bi görün.
Onlarin yaşam şartlarini düzeltmek yerine eziyetçi pet shopa para kazandirmanin hesabini nasil verecek kişiler?

Tamam seviyoruz kuşlari; ancak ilk kafes kuşu yine vicdansizin biri hayvani dogasindan kopararak hapsettigi için başlamadi mi
Bizimkiler evrim geçirene kadar kuşlar anavatanindan kopartilip hapsedildi de olay bugünlere kadar geldi
Düşünen insana ibret çok aslinda

Evet Söyledikleriniz Çok Doğru Ben de Hayvanlara Eziyet Edenlere Karşıyım Fakat İşini İyi Yapanlarda var Gerçekten İşini Severek Yapanlar Onların da Hakkını Yememek Lazım.