Karadeniz Pet

Ürkek Erkek

Can Özkan

Yeni Üye
Dişim çok iri yarı ama erkek yanında ufacık kalıyo ve ben odanın kapısını nezaman aralasam yuvaya giriyo yuvaya arasıra kontrol amaçlı baktığımdada dışkı görüyorum erkek kur yapıyo yem kusuyo öpüyo ama çiftleşmiyolar yardım lütfen erkek nezaman ayak atcak olsa dişi dövüyo erkekde kafesin zeminine atlıyo

Zarar verici kavga etmedikçe kuşlar beraber dursunlar. Dişi kendini hazır hissettiğinde izin verecektir.

Yok ayak atcak olursa erkek dişi nun ayağını hafifçe ısırıyo erkek kaçıyo ve kuşları salmamda bi sakınca varmı
Şu an salabilirsiniz. Dişi izin verip erkeğe ve yuvalığa ilgi gösterdiğinde salmayıp kafeste tutun kuşlarınızı.

Peki teşekkürler bugün saldığımda dişi çiftleşmeye hazır durdu ama erkek çiftleşmedi
.çiftleşmesi beklenen istenen kuşlar hiçbir şekilde salınmaz, en başta nasıl bir yöntem uyguladınız bilmiyorum ama burada temel prensiblerden biri yuvalık takılı kafeste erkek başka bir kafeste dişi en az 15 gün süreyle aynı odada uzak uçlarda birbirlerini görecekleri şekilde durmalı gerekli zaman doldugunda ise erkeğin kafesine dişi atılmalı dişi kuşlar genelde dominant olurlar bunları kırmanında budur, veyahut yavrudan birbirleriyle eşe atmaktır ama bu yöntem pek sağlıklı değildir Sebebi yavru kuşlar çok erken çiftleşmeye çalışabilirler Bu durumlarda dişide yumurta sıkışması vb. durumlar sebebiyle dişiyi kaybedebilirsiniz.genelde 1 yaş üstü kuşlar çiftleştirimeli ki kuşlar tam anlamıyla gelişimini tamamlayabilsin gereken iriliği uzunluğa tüy yoğunluğuna kavuşabilsin diyedir.