Karadeniz Pet

Üst solunum hastalığı

Ufuk Tosun

Meraklı Üye
Kuşum uçtarken fik fik diye bi ses çıkarıyor. Uçup konduktan sonra çok olmamak şartıyla ağzını açıp kapatıyor sonra normale dönüyor. Normal kafeste dururken herhangi bir nefes darlığı yok ama uçunca biraz oluyor. Erken önlem almak istiyorum. Benim tahminim astım başlangıcı var. Levadoks diye bir ilaç önerdi bir kaç üretici. Ustalarında tavsiyelerini bekliyorum. Şimdiden teşekkürler

@ADRIAN yardımınıza ihtiyacım var ustalar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Video atabilirmisiniz. Levadoks doğru ilaç.

Youtubeye ekledim videoyu, kuşta uçmama gibi bi durum yol fakat önceden hiç böyle ağzını açıp nefes alış vermezdi. Yorulduğu için yaptığını sanmıyorum çünkü çok uçmadı. İlk saldığımda da uçarken vik vik vik diye ses çıkartıyordu. Uyurken sesini dinliyorum herhangi anormal bi sea çıkartmıyor. Ama bariz belli olan bi durum var erkenden yoruluyor ve ağzından nefes almaya başlıyor

Kuyruk atması mevcut mu?
Kuyruk atmasını ne sıklıkta yaparsa solunum sıkıntılı teşhisi konulabilir? Bir defa bile gözlemlemek bunamı işarettir? Kursak mantarı denen hastalıkla solunum hastalıklarının bir bağlantısı varmıdır? (Son soruyu ayrı konuda açabilirim uygun olmazsa) teşekkürler

Benim kuşumdada aynı belirtiler var cevaplarınızı bekliyorum

Geri