Karadeniz Pet

çifleşen kuşum yumurtlamıyor

ibo_0655

Yeni Üye
bir senedir baktıgım kuşlarım 2 ay once cıfleşmeye basladılar arada goruyorum cıflestıklerını ancak dısıde yumurta belirtisi yok arda kısa sureli yuvalıga giriyor sagı solu kemiriyor ancak baska bisey yok sizce disiyı degıstırmeli miyim uzun suredir bakıyorum kıyamıyorum?

Ustadlar size daha çok yardımcı olur fakat nacizhane tavsiyem mama yapip vermeniz yumurta oluşumu için kalsiyum taşları yada mürekkep balığı kemiği koymanizda faydali olur birde haşlanmış yumurta kabukları ile küçük küçük ince ince dogranip verilebilir bunları deneyin derim fakat şunu Gördüm ve duyuyorum ki sabır sabır sabır isteyen bir iş bu kesinlikle fakat beklediğinizin emeğinizin karşılığını alıyorsunuz emin olun değiştirmeyin hayvanlar birbirlerine alismis lar abiler imiz ustadlarimiz daha fazla yardimci olurlar

tesekkur ederim soylediğin herseyi denedim aslında ıyı bır arastırma yaptım ancak dedıgın gıbı sabır degıstırsem es tutup tutmayacagıda garantı degıl havalardan dolayıda yumurtlamıyor olabılır mı acaba?

tesekkur ederim soylediğin herseyi denedim aslında ıyı bır arastırma yaptım ancak dedıgın gıbı sabır degıstırsem es tutup tutmayacagıda garantı degıl havalardan dolayıda yumurtlamıyor olabılır mı acaba?
Emin olun aynı şekilde bekleyen şuanda 4 yada 5 kisiyiz forumda heryolu deniyorum bende havalardan olabilir mevsimsel olabilir fakat nisan Mayıs gibi umutluyum ben havalar ısındigi zaman sanırım daha iyi daha güzel olacak

bizimkiler çiftleşmiyorlar bile kardeşim :) sabır sabır diye diye ne hale geldik ;)

haklısın kac senedir yawru alcam dıye ugrasıyorum olmadı gıttım bıtanede yumurtalı cıft aldım onunda yumurtalar bos cıktı:) nisan mayısa bekleyelım bakalım nolcak ama hıc umıdım de yok bazı yerlerde cıflesıp yumurtlamıyorsa kısır dedıler ama mantıklı gelmıyor kısır olsa bıle yumurtlayıp bos cıkması lazım degıl mı

Bence kesinlikle ayırmamalısınız zaman tanıyın onlara inşaallah yumurtlarlar bir de pek rahatsız etmeyin

havların soguk olması yumurtlamamsının bir nedeni olabilir mi yada kısır mı

1 çiftim vardı sürekli çiftleşiyorlardı ama yumurta yoktu acaba dişi kısır mı dedim çünkü erkekten başka bir dişiden yavru almıştım dişiye de kıyamadım ayırmaya ve tam 7 ay sonra yumurtalar gelmişti

Onun için umut kesmeyelim arkadaşlar iyi bakalım emek verelim kuşlarimiza karşılığını aliriz hepberaber ınsallah

Eger ilk yumurtaysa ilk ciftlesmesinden tam 1 ay sonra geliyor benim disilerin yumurtasi

HTC Desire 816G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

haklısın kac senedir yawru alcam dıye ugrasıyorum olmadı gıttım bıtanede yumurtalı cıft aldım onunda yumurtalar bos cıktı:) nisan mayısa bekleyelım bakalım nolcak ama hıc umıdım de yok bazı yerlerde cıflesıp yumurtlamıyorsa kısır dedıler ama mantıklı gelmıyor kısır olsa bıle yumurtlayıp bos cıkması lazım degıl mı
Hayir disi kisirsa yumurta yapmaz. Yumurta hictesi yok cunki. Eger erkek kisirsa yumurta bos cikar yumurtayi dolleyemedigi icin

HTC Desire 816G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ins kısır değildir o zman cunku 1 ayı gectı ancak soguktu kaldıgı yer suan ıyı

Aynı sıkıntı bende de mevcut.Ben de aldığımdan beri çiftleşen çiftimin 5 aydır yavru vermesini bekliyorum lakin bariz bir yumurtlama belirtisi yok. Forumda bu sorunu yaşayan bir kaç arkadaş daha var. İnşallah hepimizin bu beklentisi kısa zamanda yerine gelir. Söylendiği gibi elimizden sadece sabretmek geliyor.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kuşların verimli yumurtlama dönemleri ilk bahardır

bende sabir tasi kirildi bir kez ciftleştler naska tık yok erkek cok ısteklı dısı yaklastırmıyor arasıra yuvaya gırıp cıkıyor ama yumurta yok mama verdım yumurta kabugu verdım gaga tası var murekkep balıgı tası var ama yumurta yok kusları degıstırecem kıyamıyorum....

Abi bende sabır sabır hayırlısı diyorum olmuyorsa olmayacak kiyamiyorum çok seviyorum degistiremicem yanına 2 3 çift ekleyecegim .