Karadeniz Pet

çiftlerim hakkında

Salihim55

Yeni Üye
çiftlerimde kaşıma yem kusma var ama yaklaşık 1 aydır çiftleşme yok. haftada 3 sefer yumurta mamalarını verıyorum. erkek kur yapıyor ama dişi kuş kızışmıyor ceresi tamamen mavileşti. tekrar ne kadar surede kızışır acaba. yemlerine nijerde ekleme yapıyorum.

Ekli dosyalar

• 20161115_132452.jpg
    20161115_132452.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 21
  • 20161115_132713.jpg
    20161115_132713.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 20
Daha çok sarıp sarmalamanız lazım az sarmışsınız. Salih bey bu şekilde sizin işiniz olmaz ben size söyleyeyim tahmin ediyorumki o kuşlar sehpa gibi bişeyin üzerinde duruyor yada biraz daha yüksek. Bu kuşları duvara asın biraz yüksek olsun sizin göğüs hizanızı fazla geçmesin müdahale etmesi kolay olsun ama kuşlarada tepeden bakmayın. Kuşlar sizi görünce ürkmesin kaçışmasın sağa sola. Bunları sağladıktan sonra haftada 3 defa mama yerine bir kaç vitamin var reklam gibi olacak ama nekton e ve s veya hobi e ve s bunları kullanın belirtildiği şekilde. O zaman verim alacaksınız yoksa bu şekilde olmaz hiç uğraşmayın olursada çok şanslısınız demektir. Mamayı haftada 1 e düşürün. temizliğini ihmal etmeyin. Vitamini uygulaması kolay daha zor olan bitkisel şeylerde var keçiboynuzu tozu vs ama bunar zahmetli alın vitaminleri güzelce kullanın karşılığını alacaksınız.

teşekkurler, üzerini sadece akşamları soğuk oldugu için örtuyorum. o da kafesı tamamen 4 bir tarafını sarmıyorum, kafes çifthane suan 1 bölmesi boş olduğundan çok sarılmış gözukuyor. yukseklık ise 2 metreden yuksekde kuslar.

2 metresen yüksek olmasıda iyi değil temizlemek için yerlerinden çıkarıyorsunuz muhtemelen. Ayrıca üstünü örtmeniz onları ısıtmayacaktır. kaç dereceye düşüyor oda sıcaklığı. Çİfthane ise bölmeyi çıkarın geniş geniş takılsınlar daha iyi büyük kafes olması imkan varken hayvanları küçük yere mecbur bırakmayın

Kuşların cerelerinin aydınlık bir ortamda çekilmiş yakından fotolarini atabilir misiniz?

2 metresen yüksek olmasıda iyi değil temizlemek için yerlerinden çıkarıyorsunuz muhtemelen. Ayrıca üstünü örtmeniz onları ısıtmayacaktır. kaç dereceye düşüyor oda sıcaklığı. Çİfthane ise bölmeyi çıkarın geniş geniş takılsınlar daha iyi büyük kafes olması imkan varken hayvanları küçük yere mecbur bırakmayın

15 dereceden assagi dusmuyor sicaklik. Dediginiz gibi ara bolmeyi cikardigim zaman birbirleriyle ilgilenmede sorun olurmu

15 derece çok normal bir sıcaklık üstünü örtmenize gerek yok. Bölmeyi çıkarın daha iyi olur daha rahat ederler stres olmazlar.

Birde kuslar icin ani ısı degisimi olmuyorsa soguk olmasinda sorun olurmu
15 derecenin altına düşmüyorsa sorun olma ani ısı değişikliği tehlikelidir mesela gün içinde 30 dereceyse ve gece aniden 15 e düşerse buda sorun olur sıcaklık stabil olmalı 15 20 derece arasıdaki sıcaklıklar çok sorun olmaz.Havaların soğuk odluğu dönemlerde bakımlarına daha fazla dikkat etmeniz gerekebilir. Soğuklarda kuşların direnci düşüp daha hızlı hasta olabilirler

kuşunuz dişi.

ama dişi kuş kısa ötüyo diyorlardı dişi olarak aldığım kısa bu hep uzun ötüyo

Selamun aleykum kardesim cinsiyetini söykleyebilir misin acaba erkek sanıp dişi eş aldım daha yanına koymadım ancak dişi olmasından şüpheleniyorum acil .. teşekkürler Ekli dosyayı görüntüle 4026

Tartışma götürmez şekilde dişi. Erkek olması için cere rengi mavi veya mor olacak ve bu renklerin de burun delikleri çevresi beyaz olmayacak