Karadeniz Pet

çok halsiz ayağını basamıyor

Sevde

Meraklı Üye
Bir hafta önce bir anda ayağının birini zor basmaya başladı, arada yere inip dinlenip çıkıyordu. Tünekte de uzatıyordu ayağını. Sonra bu halinin üstüne iki gün önce kedi, kafesini düşürdü. Şimdi yerde bir anda daha fazla halsiz ve sanki dışkı yapmaya çalışıp yapamıyor gibi, gidici gibi, yapabileceğim bir şey var mı? Ayakları daha kötü basıyor yerde tüyleri kabarık şekilde duruyor. Yaklaşık 3 aylık kuş

Veteriner ateşini ölçtü yüksek çıktı enfeksiyon geçiriyor dedi. Vitaform verdi ama durum kötü

Kuşun kendi fotoğrafını ve dışkısının fotoğrafını ekleyebilir misiniz?

Attım

Ekli dosyalar

• KakaoTalk_20180623_163747758.jpg
    KakaoTalk_20180623_163747758.jpg
    42 KB · Görüntüleme: 77
  • KakaoTalk_20180623_163751141.jpg
    KakaoTalk_20180623_163751141.jpg
    49.3 KB · Görüntüleme: 75
şırıngayla vermeye çalışıyorum yutkunmuyor

Kuş cidden çok kötü görünüyor. Acilen başka bir veterinere götürme imkanınız yok mu? Ne önersek şimdi yutkunmadığı için fayda etmeyecek. Belki veteriner damar yolu ile ilaç verilmesini sağlar. Yarına bırakmayın.

Üzüldüm cidden. Şimdi selçuk beyi etiketledim ancak konunuzu ne zaman görür bilemiyorum, kuşun hali kötü geç kalmayın hemen başka bir veterinere gidin ve yutkunamadığı için ilacı yutamadığını söyleyin. Damar yolu ile ilaç verebilir.

bir kere yutkundu sadece, sanmıyorum bu durumdan sonra bir şey yapılabileceğini açıkçası :(.. Hiç görmedim bu kadar kötü olup iyileşen kuş

bir kere yutkundu sadece, sanmıyorum bu durumdan sonra bir şey yapılabileceğini açıkçası :(.. Hiç görmedim bu kadar kötü olup iyileşen kuş
Umutsuzluğa düşmeyin o kuş hala yaşama tutunabilir. Kaderi hiçbirimiz bilemeyiz ancak elimizden geleni yapabiliriz değil mi? Lütfen kuşunuzu ya önceki veyerşnere götürün ve yutkunamadığı durumunu belirtin ya da başka bir veterinere götürün. Bugün yapın yarına bırakmayın.

burda onu yapan veteriner yoktur kardeşim ya keşke olsa, bu veteriner yani en iyi ilgilenebilecek olandı. Diğerleri sadece kedi köpekten anlıyor. Kuşçuya götürsem serumdan anlamaz zaten.. keşke yapan olsa yani önceki kuşlarımı hep daha fena ettiler özellikle üniversite hastanesi

Az biraz daha yutkundurdum alt gagasını hareket ettirip ama bakalım..

Gelişmeleri mutlaka yazın bize. Şırınga ile mama yapıp yedirmeye çalışın. İnşallah iyileşir.

Diski fotografinda gordugum sol tarafda ballı kraker mi? Bu arada fotograf yetmez en iyisi bir uzunlukda video gönderin.

evet ama yemiyordu onu zaten, şu an sadece yatıp hızlı nefes alıyor elimle rahatlatmaya çalışıyorum son zamanları gibi..

Veterinerle sürekli iletişim halinde olmanızı tavsiye ederim. Zaten telefondan iletişim halindesiniz, videosunu çekip hem buraya hem ona atın ve hekimden tavsiye alın.

Geri