Karadeniz Pet

üretimhane

Hayirlisi olur insallah

Sadece kirayı çıkartmak için her ay en az 40 kuş satmanız gerekecek. Tanesini 30 TL den hesaplarsak... Her ay 40 kuş çıkarabilecekmisiniz? Çıkartttınız diyelim satabilecekmisiniz 30 TL den? 20 tl den satarsanız 60 kuş eder... 15 TL den 80 kuş... Önce piyasa araştırılmalı, satacağınız yerleri tespit etmeli ve gerekli bağlantıları yapmalısınız diye düşünüyorum çünkü elinizi kolunuzu sallayarak yer açarsanız o dükkanın oturması müşterinin alışması vs size en az 4 aya mal olacaktır..Hesabınızı kitabınızı bence iyi yapın... Yukarıda bahsettiğim fiyatlar sadece kira için... Bunun yemi vitamini ilacı otu püsürü de var... Yer kira olunca ki birde bahsettiğiniz 1200 tl bence hobisel üretimhane için çok. Tabi maddi durumunuz müsade ediyordur 5000 de verirsiniz ama ne bileyim.... :) Hayırlısı olsun

He bu arada gerekli izinleri almanız icap ediyormu bilmiyorum ama geçen gün haberlerde izledim izinsiz üretim ve satış yapan birçok üretimhaneye polis baskın yapıp kuşlara el koydular

16 takim kus alma karari aldim. 4 takimda bende var suan. Bunun icin bir ruhsat gerekiyor mu? Evde olmasi kararida aldim

Bu izin meslesi kaç takım kuştan sonra geçerli bilen varmı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Evde yapma karariniz gercekten cok yerinde oldu strese girmezsiniz boylelikle

49 adet kuş üzerine izin belgesi almanız gerekiyor

Yani bahsettiğiniz kirayı çıkartabilecek kadar kuş bulundurmak için izin belgesi almanız şart

Buralarda da nerden alinir nasil olur bilmiyorum ki. Bunlar hakkinda da kurslar da duymadim hic

Arkadaslar kuşları aldım 14 çift ardından 1 çift hint bülbülü 1 çift daha muhabbet kuşu aldım. Aldığım yerden yumurtalı 2 çiftte almak zorunda kaldım. Yumurtalı tercihim değildi ama diğer kuşlar iri gözükmediği için yanaşmak istemedim. Çifti 100 liraya denk geldi. Maşallahları var. Arada 1 kuşun rahatsızlığı var çözemedim konu açtım ilgilenirseniz. Yumurtalılar maşallah 1 hafta oldu hala kalkmadılar. 1 çiftimin de 2 yavrusu var. 3. Yumurtadan dün yavru sesi geliyordu. Bugün çıkmış. Ama malesef ölmüş çok üzüldüm gerçekten ona. 2 tane çiftimde yumurta var poposunda belli. Bazılarında da eşleşme görüyorum. İnşallah hayırlı olur. 1680 lira kuslara ve 4 katlı 4 tane kafese. Hint bülbülü ve son aldıklarımla 200 daha eklendi kuslara. Kalamar kemiği gaga taşı maması yemi vitaminiyle 2500ü buldu. Hatta daha fazla tuttu

Nerde bakıyorsunuz dükkandan vazgecmistiniz en son evde mi başladınız

Ben bir iki aydır kuş besliyorum da, dikkatimi çeken şey şu, cins olan kuşlar show vs. gibi para ediyor bir de kafes ve diğer aksesuarlarda ciddi kar payları var ama üretimden çok kazanıldığını düşünmüyorum, özellikle 1350 TL kira için çok oturmuş bir üretimhaneniz olmalı ve de pazarınız, tabi ben tüketici gözüyle bakıyorum.

Evde bakmaya başladım. Ama yol ortası olmayan kenarda köşede 250-300 tl'lik dükkanların olduğunu bir üretici kardeşim söyledi. İnşallah işler büyürse kuşları çoğaltıp oraya geçmeyi düşünüyorum. Durum şöyle ki üretim yapmayanlar dışındaki tüm insanlar bu durumu biraz küçümsüyor. Yanlış anlamayın beni lafım size değil. Bu işe girmeden önce o kadar yeri dolaştım ki. Yerli çek üretenler dahi kesinlikle para kazanacaksın dediler. Çünkü çoğu üretici biliyor ki alıcı sınırsız ve damızlık kuşların ürememesine hiç bir bahane göremiyorlar. Bir de ben kira param için böyle diyordum. Ama şuan bu benim için bir iş değil. Bana kazandırmasa da şuan hiç problem değil. Ben 10 senedir elimden 5000 kedi geçmiştir büyüttüğüm. Ya da balık. Bunları ticari amaçla yapmadım. Hani yerim olsa büyüttüğüm kuşlarıda satmam. Ben bu işi sevdiğimden yapıyorum. Senelerce kedilerimin bana ketirdiği tek kuruş maddi bişey olmadı. Ama manevi çok şeyleri oldu. Ben sonuna kadar kendi paramı onlara harcarım. İsterlerse bana getirileri olmasın

Evde bakmaya başladım. Ama yol ortası olmayan kenarda köşede 250-300 tl'lik dükkanların olduğunu bir üretici kardeşim söyledi. İnşallah işler büyürse kuşları çoğaltıp oraya geçmeyi düşünüyorum. Durum şöyle ki üretim yapmayanlar dışındaki tüm insanlar bu durumu biraz küçümsüyor. Yanlış anlamayın beni lafım size değil. Bu işe girmeden önce o kadar yeri dolaştım ki. Yerli çek üretenler dahi kesinlikle para kazanacaksın dediler. Çünkü çoğu üretici biliyor ki alıcı sınırsız ve damızlık kuşların ürememesine hiç bir bahane göremiyorlar. Bir de ben kira param için böyle diyordum. Ama şuan bu benim için bir iş değil. Bana kazandırmasa da şuan hiç problem değil. Ben 10 senedir elimden 5000 kedi geçmiştir büyüttüğüm. Ya da balık. Bunları ticari amaçla yapmadım. Hani yerim olsa büyüttüğüm kuşlarıda satmam. Ben bu işi sevdiğimden yapıyorum. Senelerce kedilerimin bana ketirdiği tek kuruş maddi bişey olmadı. Ama manevi çok şeyleri oldu. Ben sonuna kadar kendi paramı onlara harcarım. İsterlerse bana getirileri olmasın

Bu ruh halini devam ettirdikçe hem işinizden zevk alır hem de kazanırsınız, tebrik ederim, kazancınız bol olsun...

Elif hanım hayırlı olsun. Bizde ilk başta bir kaç çiftle işyerinde bakmaya başladık Daha sonra kuşlar çoğalıp problem olunca kiralık yer aradık. Ama inanın bulmak çok zor. Ya 1000TL civarı vereceksiniz ki buda hobi amaçlı bakıyorsanız bütçeyi zorluyor, yada daha az kiraya daha küçük bir yer bulacaksınız. Biz şuan 300 TL kira veriyoruz yemi maması vs. aylık 500TL gider var. Bunun yarısını kuş satışıyla karşılayıp yarısınıda cebimizden harcıyoruz. 2 kişi olduğumuz içinde çok etkilenmiyoruz aslında. Ama malesef elden 50-60 liraya vereceğiniz kuşlara petshoplar en fazla 25 lira veriyor. Okadar uğraş mama yap bakımını yap vitaminini ver her gün su değiştir zaman harca sonra adam 25 lira verip alsın. Buda can sıkıyor işte. Ama yapacak birşey yok.

Sizin evde bakıyorolabilmeniz çok büyük avantaj. En azından bu gibi sıkıntıları düşünmeyeceksiniz. Umarım herşey istediğiniz gibi olur. Bol bol yavrular alırsınız...

Umarım. Aslında petshop tarzı bir şey düşünmüştüm hem üretirim hem satarım diye ama. Düşündükçe üretimhane daha mantıklı geliyor. Şu sıralarda kuş fiyatları çok uçtu. Kimse kuş bulamıyormuş. Elimde ki çiftleri o kadar zor buldum ki. Bazı yerler kuşun tanesini 85ten veririm dedi. O derece. Ama işler yolunda gitti de kurabildim. 2 aya kadar da biraz daha çift almayı düşünüyorum inşallah

Umarım. Aslında petshop tarzı bir şey düşünmüştüm hem üretirim hem satarım diye ama. Düşündükçe üretimhane daha mantıklı geliyor. Şu sıralarda kuş fiyatları çok uçtu. Kimse kuş bulamıyormuş. Elimde ki çiftleri o kadar zor buldum ki. Bazı yerler kuşun tanesini 85ten veririm dedi. O derece. Ama işler yolunda gitti de kurabildim. 2 aya kadar da biraz daha çift almayı düşünüyorum inşallah
Elif hanim hayirli olsun insallah duzeniniz kisa zamanda oturur ve yol alirsiniz cesaretinizden ötürü tebrik ederim bayan olarak bu hobiye gonul vermeniz 14 cift bir anda almaniz ve ilaveler yapmis daha da yapacagim diyorsunuz helal olsun Allah utandirmasin

Elif hanım hangi hangi şehirde oturuyorsunuz eğer İstanbul'da iseniz toptan cı buldum oradan mama yem kalamar kemiği dal darı daha uygun fiyata alırsınız

Konya da oturuyorum. Bu ihtiyaçlarımı hobipetten karşılıyorum. Ama internet sitesi ve benzeri şeyleri varsa bakabilirim

Geri