Karadeniz Pet

üretimhane

Elif Özdemir

Paylaşımcı Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Üretimhane kurmayı düşünüyorum. Uygun bütçeli sağlıklı kuşlar ve çok çok uygun fiyatlı kafes arıyorum. Bunlar için 4 bin nakit var. 100 kuş ve 50 kafes için uygun fiyatlı önerilerinizi bekliyorum. Arkadaşlar yemini suyunu ve diğer ihtiyaçlarınıda düşünerek yardımcı olun lütfen

Size tavsiyem sağdan soldan toplama kuş alamayın. Kuşların ne çıkacagı belli değil. Ayrıca yeni gelen çiftin ortama alışmasıda yine 2 ayı bulabilir.
Nisan ayı gelir. 1 agız yavru alırsınız sıcakalr başlar kuşları ayırmanız gerekir. Eylüle havalar serinleyene kadar. En güzeli şuan 2-3 aylık yavrular alıp salmada eylüle kadar yetiştirip ondan sonra eşlemek. Hem daha ucuza gelir hemde daha verimli olur.

Tane fiyatı 15 ya da 20tl lik kuşlar düşünüyorum. Ama yavrudan büyütürsemde çok beklemek istemiyorum. O yüzden damızlık olursa çok daha iyi olacak benim için. Toplama da kesinlikle yapmayı düşünmüyorum o yüzden burdan sağlam kişilerden kuş alabileceğimi düşünüyorum

şimdi aldıgınız damızlık kuşlardan da 1 kez yavru alıp sıcaklar durduracaksınız zaten üretimi bir agız yavru için 50 çift kuş riskini değmez.
ben şahsen makina gibi yavru aldıgım kuşa verirken garanti veremem baze çatır çatır yumurtlayan kuş gittiği ortamda kesiliyor böyle durumlarda var

Sorun söyle ki kira bütçem 1 aylık var. Bu yüzden bana en fazla 3 ayda olgunlaşmış yavrular lazım. Ilk 2 ayı bir sekilde bulurum ama sonrası da sıkıntılı olacak

kiranız ne kadar bilmiyorum fakat 25 den yavru bulabilirseniz 100 adet 2500 yaapr size mesjala kafes tavsiyeisde atıcam geriye kira paranız kalır kiranız ne kadar bilmiyorum fakat.

Burda dükkan kiraları 1300den aşağı olmuyor. Cok tesekkurler

Merhabalar benim çift kuşum var erkek kuşum geleli 3 4 sene oldu, dişi 2 sene oldu ilkinden 1, ikinci yumurtlamadan 3 yavruları var fakat şimdi çok kavga ediyorlar, yavruları ayirdim çiftlessinler diye disi erkeği dövüyor devamlı yaralıyor şimdi ayirdim, acaba dişi erkek yaslandigi içinmi erkeği dövüyor erkek kuşumun yaşı var ayakları pullanmaya başladı. Dişinin yanına başka erkek mi koysam, birde erkek kuşumun ilk yavrusu dişi yanına koysam ciftlesirmi oda dovermi diye endişeliyim, biraz uzun oldu şimdiden teşekkürler.. .

Yavrular kucukse eger ciftlesmek istemedigi icin dovuyor. Ama buyumusse ciftleri 15 gun 1 ay kadar dinlendirin. Tekrar yavru yapmasin bu surede

Yavrular büyüdü ayirdim daha öncede hiç ayirmadim hep bir aradaydılar ilk defa şimdi ayrı kafesteler. Hiç kavga etmezlerdi önceden ilk yavruyu tüylendikten sonra istemediler 20 gunde bidaha yumurtladi ama simdi kavga ediyorlar cok uzuluyorum.

Ticari amaçlı ve gelir elde etmek için giriyorsunuz anladığım kadarıyla. Ve 15-20 ₺ kuş varmı damızlık birde. Diyelimki buldunuz 15-20₺ aldığınız kuştan verim alamazsınız. Ki tecrübeniz yoksa bu kadar çok kuşla başlamayın. Sadece yemle ve suyla bitmiyor. Yuva maliyeti folluk maliyeti yem,mama,ilaç,vitamin, vs.vs. Verimli kuşların çifti 100₺ civarı toptan 90₺ assağı olacağını sanmıyorum. Herşey dışardan görüldüğü gibi değil. Kimse verimli kuşunu kolay kolay vermez versede ucuza vermez öldü fiyata. 15-20 lira bir çift 40 lira zaten 2 yavru bunun parasını çıkarıyor. Niye versinki

Üretimhane kurmayı düşünüyorum. Uygun bütçeli sağlıklı kuşlar ve çok çok uygun fiyatlı kafes arıyorum. Bunlar için 4 bin nakit var. 100 kuş ve 50 kafes için uygun fiyatlı önerilerinizi bekliyorum. Arkadaşlar yemini suyunu ve diğer ihtiyaçlarınıda düşünerek yardımcı olun lütfen

Elif hanım allah utandırmasın benimde hedefim var fakat ben okuyunca biraz düşündüm üstüme vazife değil belki abiler ustalar var iken yalnış birseyler de söylemek istemem ama süper kalite ciftler için üstadlara bu işe yıllarını verenlere danışmanızı tavsiye ederim korktuğum konu bir hevesle ve hızlı başlayan şeyler beni korkutur malum tekniker kafası fizibilitenizi mutlaka yapmışsınızdır ama bence böyle bir işe girerken takip tecrübe sabır ve para olmazssa olmaz gibi duruyor mesela 100 değil yada 50 çift değilde çok kaliteli 20 çift takip mekanizması kolay aşılabilir diye tahmin ediyorum bide güzel sonuçlar alırsınız inşallah şimdiden hayırlı bereketli olsun saygılar hürmetler.

Cok tesekkurler. Bir kac yer ile gorustum. Beni taniyan bilen kisilerde vardi iclerinde. Bana cok destek oldular sagolsunlar. Onlarda dedi 20 liralik kustan nasil verim alinabilir diye. O yuzden bende simdilik kaliteli ve az kusla baslama karari aldim. Tecrubem var. Bu isi para icin yapmak istemiyorum. Sadece kira param denklessin yeter benim icin

Yavrular büyüdü ayirdim daha öncede hiç ayirmadim hep bir aradaydılar ilk defa şimdi ayrı kafesteler. Hiç kavga etmezlerdi önceden ilk yavruyu tüylendikten sonra istemediler 20 gunde bidaha yumurtladi ama simdi kavga ediyorlar cok uzuluyorum.
Disinin biraz dinlenmeye ihtiyaci var demek ki. Ayri kafeste bir sure bekletin tekrar ayni hale geleceklerdir

Elimde suan 4 ciftim 1 tanede aliskin kusum var

cengiz ve önder beye katılıyorum çok haklılar.elif arkadaşım seninde dedigin gibi kaliteli ve az kuşla başlamak daha mantıklı hem az ile başlayıp adım adım ilerlemek acele etmemek her zaman daha iyi daha verimli olur

Eğer odanız varsa ses yalıtımı için parkelerin altına döşenen inçe bir malzeme var. O sünger fiyat olarak gayet uygun. Ve hem ses hem ısı yalıtımı için uygun. İnş herşey gönlünüzce olur

Ailemle yasadigim icin 4 katli kafese zor ikna etmis bulunmaktayim. Keske oyle bir yontem olsa da boyle zorluklara katlanmak zorunda kalmasam

Ailemle yasadigim icin 4 katli kafese zor ikna etmis bulunmaktayim. Keske oyle bir yontem olsa da boyle zorluklara katlanmak zorunda kalmasam
Evinizde olsa ikna edebilmis olsaydiniz ailenizi muhtesem olurdu olmuyorsada daha maliyeti uygun bir yer bakin derim

Geri