Karadeniz Pet

Yeşil Paytak

Yeni Üye
Merhaba,

Yakın zamanda açılmış bir konu vardı, orada soruların arasındaydı. Kuşunuzun yıllık iç ve dış parazit kürünü yapıyor musunuz şeklinde. Burada bahsedilen kür neleri kapsıyor, nasıl yapılıyor acaba? Bilgisi olanlar kuşlarımıza bu kürleri hangi malzeme ya da ilaçlarla ve nasıl yapacağımızı anlatabilir mi?

Teşekkürler şimdiden...

İç parazit için;
Eczaneden sitraks alın. Eğer bulamazsanız başka eczaneleri gezin ve de depolara da sordurtun. Tam dolu suluğa 5,6 damla ekleyip 2 gün verin. Ondan sonra 9,10 gün sonra tekrar 2 gün verin. Tekrar verme sebebimiz parazitlerin kuluçka süresi vardır.

Dış parazit için;
Veterinerden vilmectin, enseye(deri ile temas edecek) 1 damla damlatın, sadece 1 damla!! 9,10 gün sonra tekrar 1 damla enseye..

İç parazit için;
Eczaneden sitraks alın. Eğer bulamazsanız başka eczaneleri gezin ve de depolara da sordurtun. Tam dolu suluğa 5,6 damla ekleyip 2 gün verin. Ondan sonra 9,10 gün sonra tekrar 2 gün verin. Tekrar verme sebebimiz parazitlerin kuluçka süresi vardır.

Dış parazit için;
Veterinerden vilmectin, enseye(deri ile temas edecek) 1 damla damlatın, sadece 1 damla!! 9,10 gün sonra tekrar 1 damla enseye..

Bu ilaçları yılda bir kere uygularsak koruma sağlamış oluyoruz değil mi?

Ben dış paraziti 6 ayda 1 iç paraziti ise 3,4 ayda 1 yapıyorum.

Peki, kuşlarımız yavruysa da bu kürü uygulayabilir miyiz yoksa ağır gelir mi? Biri 3 aylığa yakın diğeri de bir buçuk aylık iki yavrum var. Ne zaman bu küre başlayabilirim?

Peki, kuşlarımız yavruysa da bu kürü uygulayabilir miyiz yoksa ağır gelir mi? Biri 3 aylığa yakın diğeri de bir buçuk aylık iki yavrum var. Ne zaman bu küre başlayabilirim?
Yavrulara da yapabilirsiniz.

İç parazit için;

Dış parazit için;
Sitraks surup demi hocam yanlış bilmiyorsam

Tamam hocam saolun ;) kaç ayda bi uygulayıyim

Rica ediyorum üstteki mesajları okuyunuz. Recai Bey zaten cevap vermiş bu sorunuza da önceki sorunuza da.

Recai:

Yani tedbir olması amacı ile dış paraziti 6 ayda bir iç paraziti de 3 ayda bir yapabilirsiniz.

Rica ediyorum üstteki mesajları okuyunuz. Recai Bey zaten cevap vermiş bu sorunuza da önceki sorunuza da.

Recai:

Yani tedbir olması amacı ile dış paraziti 6 ayda bir iç paraziti de 3 ayda bir yapabilirsiniz.
Saolun hocam ;)

Geri