Karadeniz Pet

İç yulaf hakkında.

Caspernova

Yeni Üye
Kuşuma iç yulaf aldım fakat kabuksuz olduğu halde kabuğu varmışcasına kırmaya çalışıyor kabuğu olmadığı içinde kıramıyor tabi bu yüzdende ağızından atıyor ne yapabilirim nasıl alışacak?

iç yulaf derken neyden bahsediyorsunuz anlamadım.. ben yemci den arpa gibi kabuklu değilde kabuksuz yulaf alıyorum.. yulafın da tamamını değil içini özünü yiyorlar dışı kalıyor kavuz olarak atıyorum bende..

Aldığım yulaf böyle hocam bu iç yulaf diye geçiyor kabuksuz değilmi?

Doğru kabuğu yok , ama bununda içini yerler tamamen yemezler . Dışını soyarak iç öz kısmını yerler

Tamamen yedikleri bir yulaf yokmu yani herkezinkimi böyle yiyor dış kısmıni soyarak.

yulafın hepsini yemezler. evimde papağan ve muhabbetlerim var. papağanlarda mubişlerde içini özünü yerler. benim de aldığım yulaf aynen böyle.. kavuz kalır onuda atarsınız.. mubiş yesin diye de beklemeyin..

Son bir sorum var yulafi ağızında kıarken kabuğunu soyarken yulafı ağızindan düşürüyor bu sorun sizdede var mı ben elimde veriyorum egitmek icin yemlikte değil.

olabilir düşebilir o kadar ziyanı hesaba katmayın.. elleri yok gagalarıyla tam tutamadıkların da yulafın özünü yiyemeden ağızlarından düşürebiliyorlar.. kafeste ızgarının içine düşenler oluyor olsun sorun değil.. yiye yiye ustalaşıyorlar. ziyan olayı minimuma düşüyor..

Konuyla alakasız ama yumurta maması yemlikte ne kadar kalabilir?

Yumurta maması yemlikte en fazla 6 saat kalabilir hatta o kadar kalmamasına bile dikkat edilmeli mazallah kötü sonuçlara sebep olabilir içindeki yumurta çok çabuk bozuluyor çünkü

Glsm nickli arkadaşım doğru söylemiş.. yumurta çok çabuk bozulan bir gıdadır.. 6'saati geçmesin.. alın atın hemen

Geri