Karadeniz Pet

İdeal Kilo Ne Olmalı?

yuru

Yeni Üye
kaset2.PNG
kibrit2.PNG

Mavi: 60 gr.
Lutino: 50 gr.

Forumda çeşitli başlıklarda ideal ağırlık 35-40 gram şeklinde belirtilmiş. Yetişkin 2 kuşum var. Soldaki 1 yaşında ve ırkı jumbo, 60 gram ağırlığında. Sağdakinin ırkını tam olarak bilmiyorum ama İngiliz olduğunu söylemişti aldığım üretici, 1,5 yaşında ve 50 gram ağırlığında.

Yetişkin olmayan üç kuşum yerli ırk, 5 aylık ve 35 gram ağırlığındalar.

Soruma gelirsek; bahsedilen bu ideal ve azami ağırlıklar kuşun ırkını göre değişiklik göstermiyor mu? Sonuçta ırklara göre farklı cüsselerde oluyorlar kuşlar. Bu iki kuşun kilosunda fazlalık var mıdır; varsa ne kadar bir fazlalık?

Ekli dosyayı görüntüle 50297Ekli dosyayı görüntüle 50298
Mavi: 60 gr.
Lutino: 50 gr.

Forumda çeşitli başlıklarda ideal ağırlık 35-40 gram şeklinde belirtilmiş. Yetişkin 2 kuşum var. Soldaki 1 yaşında ve ırkı jumbo, 60 gram ağırlığında. Sağdakinin ırkını tam olarak bilmiyorum ama İngiliz olduğunu söylemişti aldığım üretici, 1,5 yaşında ve 50 gram ağırlığında.

Yetişkin olmayan üç kuşum yerli ırk, 5 aylık ve 35 gram ağırlığındalar.

Soruma gelirsek; bahsedilen bu ideal ve azami ağırlıklar kuşun ırkını göre değişiklik göstermiyor mu? Sonuçta ırklara göre farklı cüsselerde oluyorlar kuşlar. Bu iki kuşun kilosunda fazlalık var mıdır; varsa ne kadar bir fazlalık?
36 gr yerli muhabbet kuşları için geçerli tabi ki diğer ırklar farklılık gösterir hollanda, ingiliz, Jumbo kuşların ağırlıkları iskelet yapısı ve boyutlarına eş değer olarak daha yüksek olacaktır.

Kuşların ağırlıkları ideal.

36 gr yerli muhabbet kuşları için geçerli tabi ki diğer ırklar farklılık gösterir hollanda, ingiliz, Jumbo kuşların ağırlıkları iskelet yapısı ve boyutlarına eş değer olarak daha yüksek olacaktır.

Teşekkürler ADRİAN üstadım.

Çekinik parçalı cins muhabbet kuşunun ülkesi neresidir bilmiyorum, erkek 6+ yaşında 34 gr, endişeli durummudur? Besin takviyesi ne olmalı?

Ekli dosyalar

• C9FF8233-6BDA-4F26-8F15-4C660B8D2523.jpeg
    C9FF8233-6BDA-4F26-8F15-4C660B8D2523.jpeg
    206.5 KB · Görüntüleme: 76
Çekinik parçalı cins muhabbet kuşunun ülkesi neresidir bilmiyorum, erkek 6+ yaşında 34 gr, endişeli durummudur? Besin takviyesi ne olmalı?
Yerli ırk gibi görünüyor cetu hocam. Kilosu normal bildiğim kadarıyla, ADRIAN üstadımın yorumunu duymak lazım elbet.

34 gr normal bir ağırlık kuşu bir bütün olarak kuyruk ve kanatları ile göremediğim için ırkı hakkında yorum yapamayacağım.
5 sene önceki bir foto. İlk yolladığım 1-2 ay öncesine ait

Ekli dosyalar

• 776D827D-CB18-4D50-9F66-3681B21B2104.jpeg
    776D827D-CB18-4D50-9F66-3681B21B2104.jpeg
    817.2 KB · Görüntüleme: 71