Karadeniz Pet

İki erkek muhabbet kuşu ve salıncaklarında birbirlerini rahatsız etmeleri.

Cagdasyarici

Yeni Üye
İyi akşamlar öncelikle. Benim 2 yaşında 2 adet erkek muhabbet kuşum var. Küçüklükten beri beraberler şuana kadar hiç bir sıkıntı olmamasına rağmen bir tanesini diğerini hep salıncakta rahatsız ediyor. Kafesleri büyük ve bir tane salıncak var. Normalde birbirlerine hiç karışmazlardı ama bu aralar biri diğerini hep ittiriyor. İki tane duşları var o rahatsız eden ikisinide sahipleniyor. Sizce birbirlerine zarar verirler mi ? Ayırmamı önerdi burda ki satıcı fakat ayırdığımız zamanda çok huzursuz oluyorlar. Ne yapıcağımı bilmiyorum bana yardım edebilicek var mı acaba ? İyi forumlar.

2 tane erkek muhabbet kuşu yer kavgası yaparlar gayet normal. Neden 2 erkek. Bence birini acilen verin. Çünkü iş büyüyebilir. Diğeri alttan almazsa birinden biri kavgaya tutuşursa kesin ölür. Yanına dişi alın. 2 erkek aynı kafeste çok sakıncalı

İki erkek çünkü biri ablamın kuşuydu. Aslında biz onları bir defasında ayırmak istedik fakat ikiside ayırdığımız zaman değişik hareketler yapmaya başladı ablam edirnede yaşıyor biz bursada. Ablam kendi kuşunu alıp gittiği zaman 1 ay kalmıştı ve ikiside zayıfladı konuşmayı kestiler. O yüzden ayırmak istemiyoruz ki zaten ikisinide çok seviyorum. Ablamın kuşu benim kuşumu alttan alıyor hiç bir şey yapmıyor. Ayırmaktan başka çare yok mu yani bunu genelde akşamları yapıyor birde.

Yani bencede yer kavgası yaparlar normal. Olmadı ayır bi kafes daha al kafesler bitişik olsun.
Birbirlerino gorsunler .

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Evet olmadı yani yer kavgası yapacaklardır demeye çalıştım. Bi de şu yöntem olabilir. Ikisinede eş alıp hemen ayırınca yanlarına koyarsan bi eksiklik hissetmezler gibi geliyor. Ama ayrı kafes fikride çok cazip gerisi size kalmış

Geri