Karadeniz Pet

İki Kuşu Eğitmek

CoffeeSapien

Yeni Üye
Öncelikle hepinize kolay gelsin benim peynir yaklasik 3 yada 3.5 aylik suanda elime omuzuma falan aliskin ve her gün bol bol vakit geciriyoruz kafesten cikip oynuyoruz dişi olmasina ragmen 1 ayda baya baya ilerleme kat ettik tamam ama şöyle bir durum var 1.5 ay sonra falan ben okula gidecegim ve peyniri yanima alamiyorum malesef o yuzden bir arkadasi olsun istiyorum ben yokken yalniz kalmamsı için ama o arkadasi da egitmek istiyorum biraz egitimden kastim silindirlerin icinden gecsin el sallasin falan degil :D bana alissin evdekilere alissin istiyorum :) ama biz ilgilenemedigimizde de kendileride arkadas olsunlar iste :D sıkılmasın istiyorum peynirde. babam ben yokken ilgileniyor baya ancak tabi benim gibi degil kafesini aciyor ucsun diye okadar :) sizce yeni arkadasi kucuk bir kafesle alsam 1 1.5 ay kadar ayri odalarda bulundursam ayri ayri ilgilenip egitebilir miyim sizce ? illa ki seslerini duyarlar ara ara bu sorun olur mu ? peynir cok fazla oten bir kus degil zaten ve apartmanda ki baska bir kusun sesini duyuyor zaten o aliskin sayilir ama peynir disi erkek kus icin durum ne olur? ben cok uzattim ve sacmaladim suanda sanirim telefondan yazıyorum birde sizler derdimi anlamissinizdir hepiniz dusunmus yasamis gormussunuzdur boyle olaylar yardimlariniz fikirleriniz dusunceleriniz neler ?
birde peynir son zamanlarda isirmaya fazla meyilli sebebi ne acaba ilk baslarda bukadar degildi simdi elimle tutmasam bile kolumda dururken kolumu omuzumda dururken sakkalarimi cekistirip isiriyor neden acaba kolay gelsin hepinize yardimlariniz icin tesekkurler.

Sizle olan ilgisi biraz azalır. Benim 2 erkek kuşum vardı hiç sıkıntı olmadı ama dişi erkek olayını bilemem. 2 erkek kuşumdan biri kaçınca diğeri strese girdi hatta :(

Sizle olan ilgisi biraz azalır. Benim 2 erkek kuşum vardı hiç sıkıntı olmadı ama dişi erkek olayını bilemem. 2 erkek kuşumdan biri kaçınca diğeri strese girdi hatta :(
teşekkür ederim yorumun için :) evet biri dişi biri erkek olacak ama dediğim gibi 1 yada 1.5 ay gibi bir süre birbirlerini görmeyecekler zaten sadece seslerini duyabilirler ve peynir zaten kuş sesi duymaya alışkın ve çokta öten bir kuş değil :) bilemiyorum yinede biraz daha yorum gelirse bugün sevinirim yarın yinede bakınıcam petshopa :)

Geri