Karadeniz Pet

İkinci kez tüye girdi, Önerileriniz?

Hayal Güç

Paylaşımcı Üye
Merhaba arkadaşlar, kuşum yaklaşık 1 ay önce ilk tüy dökümünü atlattı şuan ikinci tüy dökümüne girdi (7 aylık)
Kısa süreli atlatması için ne önerirsiniz? B vitaminini hangi aralıklarla kullanayım? Desteklemek amaçlı bu dönem hangi meyve sebzeyi vereyim? Yulafı ne kadar sıklıkla vereyim? Benim kuşum ilk tüy dökümünü çok zor atlatmıştı, oldukça da uzun sürdü. Aynı şey olsun istemiyorum açıkçası..

Son düzenleme:
Yaz geldi, sık sık banyo yapması onu rahatlatacaktır. Vitamin sağlaması açısından yaz meyveleri, yeşillik verilebilir.

Yulafı bolbol verin aspur da öyle. Amino asitler içeren bir bitaminle destekleyin. Hergün banyo yapmasında sakınca yok.

Teşekkür ederim. Son olarak; bir yerde okumuştum. Banyo sularına, tüy dökme dönemlerinde çok az miktarda B vitamini katmanın tüyleri açısından sağlıklı olacağı yazıyordu. Bu doğru bir bilgi mi ya da faydası olur mu?

Teşekkür ederim. Son olarak; bir yerde okumuştum. Banyo sularına, tüy dökme dönemlerinde çok az miktarda B vitamini katmanın tüyleri açısından sağlıklı olacağı yazıyordu. Bu doğru bir bilgi mi ya da faydası olur mu?
Bence vitamin oral yoldan alındığı taktirde etkisini gösterir. Deriden kana karışır mı emin olamadım. Bilemiyorum.

Banyo suyuna katma ne alaka. Sadece tüylere yapışıp kötü görünmelerine neden olur. İçme suyuna katın.

Geri