Karadeniz Pet

İlaç verdikten sonra kuşum sersemleşti

ClydeShelton

Meraklı Üye
Muhabbet kuşuma mikostatin veriyorum sabah akşam 1 damla hayvan dengesini sağlayamıyor ayakları falan ters basmaya başladı kafasını sallıyor sarhoş gibi oldu neden olmuş olabilir ne yapmalıyım yardım eder misiniz ?

Ilacın yan etkisi. Çok anormal olduğunu düşünüyorsanız ilacın dozajını azaltın veya kesin

Suda oran ayarlaması zor ve bunu sizin yapmanız lazım. Ortam, sıcaklık, nem, kafes dışına çıkma, hareketlilik, uçma gibi birçok faktör içtiği su miktarını değiştirir. Günlük en az bir damla tüketecek şekilde ayarlayabilirseniz sulukta kullanın ama ağza damlatma daha sağlıklıdır.

Suda oran ayarlaması zor ve bunu sizin yapmanız lazım. Ortam, sıcaklık, nem, kafes dışına çıkma, hareketlilik, uçma gibi birçok faktör içtiği su miktarını değiştirir. Günlük en az bir damla tüketecek şekilde ayarlayabilirseniz sulukta kullanın ama ağza damlatma daha sağlıklıdır.
Hocam kuş şuan yan yan gidiyor baya bir sersem ayaklarının şekli falan bozuk kendı etrafında dönüyor ne yapmalıyım ?

Muhtemelen sabah akşam birer damla kullaniyorsunuz, akşam ilaç vermeyin, yarın sabahki durumuna göre hareket edin

Bunlar pediatrik besin ve vitamin takviyeleri. Belki de ağır geldi. Zaten baytril de kullanıyorsunuz. Bunca ilaç ve takviye kullanan bir kuşta anormal durumlar görülmesi normal. Bir süre sonra gidip halen zayıf deseniz muhtemelen protein tozu verecek. Hepsini beraber kullandığınızı başta söyleseydiniz keşke. Bunca ilaç ve takviyeye bünye nasıl tepki verir bilemiyorum açıkçası

Bunlar pediatrik besin ve vitamin takviyeleri. Belki de ağır geldi. Zaten baytril de kullanıyorsunuz. Bunca ilaç ve takviye kullanan bir kuşta anormal durumlar görülmesi normal. Bir süre sonra gidip halen zayıf deseniz muhtemelen protein tozu verecek. Hepsini beraber kullandığınızı başta söyleseydiniz keşke. Bunca ilaç ve takviyeye bünye nasıl tepki verir bilemiyorum açıkçası
Ben mikostatin vermiştim sadece veterinere de söyledim o da bunları verdi baytril i 20/1 kırıp mamanın içerisini karıştırıyorum ama kursagı boş dedi bana doldugunu nasıl anlayabılırım ?

Geri