Karadeniz Pet

İlk aldığım muhabbet kuşu biraz garip ama olsun :)

Arkadaşlar 4 gün önce evde dursun zaman geçirelim diye bir muhabbet kuşu aldım olta tüfek satan yerden. Öğreneceğim çok şey olduğundan ilk buradan başlamak istedim.

İlk resimler

vg14VD.jpg

mGYLay.jpg

ZLbd6A.jpg

Kuşu ilk gördüğümde 7-8 tane kuşun içerisinde tabandaki yemlikde yemleniyordu arada biraz ötüyorda ama anladığım kadarı ile keyfi bir ötüş değildi, benim düşüncem burda sıkılmıştır bu bunu kurtarayım oldu ve satıcıya söyledim. Satıcı başka veriyim sana bunu ne edecen dedi bana ben yok illa bu olsun dedim tamam dedi kasada ilk defa böyle bir müşsterim oldu dedi :cool:

Durum göründüğü gibi,

Eve ilk geldiği günün ertesi cıkardım onu dışarıya.
Evin ortasında gezip duruyordu kanat da tüy yok uçmaya yelteniyor ama uçamıyor öyle geziyor parmağımı ayaklarının dibine getirip biraz sürtüğümde parmağıma geliyor biraz dişliyor arada. Elimden yemek yemiyor halının üstüne yem döküyorum tavuk gibi otluyor :rolleyes: acaba bir şeyleri yanlış mı yapıyorum bu kuş hakkında bilmiyorum ama illaki bir tavsiye veren çıkar benim ricam tecrübeli birilerinin tecrübelerinin birazını benimle paylaşması. Bugün hava yağmurluydu galiba biraz ishal olmuş son durum bu okuduğunuz için teşekkürler.

Helal olsun! Sizin gibi gerçek hayvanseverleri görmek beni çok mutlu ediyor. Benim kuşumu aldığım yerde de ayağı sakat bir kuş vardı ben de onu almak istedim satıcı aynı şeyi bana da söyledi sonra yeterince ilgilenememekten korktum ve belki diğer kuşlarla daha mutlu olur diye kendimi avuttum. Ama sizi gerçekten tebrik ederim.

Son düzenleme: