Karadeniz Pet

İlk defa kuş aldım

Cicikus64

Yeni Üye
Merhaba abilerim ablalarım ,
Dün 2 tane muhabbet kuşu aldım.
Petshopçu bana kırmızı gozlu olanın dişi olduğunu diğerinin erkek olduğunu söyledi. Ve 1-3 aylık olduklarını söyledi.
Geldikleri ilk gün ishal oldular , birinin ishali geçti diğerinin hala geçmedi. Akıllı yemlikten yemek yemeyi bilmiyorlar baktım kafesin tabanına inip kakasini gagaliyorlardi bende kafese normal yemlik taktim hemen ondan yediler . dal dari astım ondan da yediler. Sularına 2 damla elma sirkesi damlattim. Kafesin konumu yerden 150 cm yüksekte. Kuşlardan bir tanesi arada sırada bi ayağıyla ters dönüyor gibi yapiyor diğer ayağı sabitken sanki esnemeye çalışıyor. kalamar ve gaga taşı koydum ama hiç dokunmuyorlar. Erkek dişiye göre biraz küçük ilerde üreme zamanında sıkıntı olur mu ?Önerileriniz nelerdir ve petshopcunun verdiği bilgiler doğru mu ?

Ekli dosyalar

• IMG-20190815-WA0002.jpg
    IMG-20190815-WA0002.jpg
    93 KB · Görüntüleme: 39
  • IMG-20190815-WA0001.jpg
    IMG-20190815-WA0001.jpg
    140.6 KB · Görüntüleme: 38
Son düzenleme:
Daha yeni geldiler sen yemini koy suyunu koy yeter, sirke falan katma.Akıllı yemliğide 1 ay sonra takarsın. Alışmalarına zaman ver çok hırpalama. Hemşerimi forumda görmek çok iyi bi şey. Üreme konusu şimdiden bilgi verilemez. Kırmızı gözlü olan albino dişi diğeri erkek. Sıkıntı yok gibi duruyor. elma sirkesi katma sularına.

Daha yeni geldiler sen yemini koy suyunu koy yeter, sirke falan katma.Akıllı yemliğide 1 ay sonra takarsın. Alışmalarına zaman ver çok hırpalama. Hemşerimi forumda görmek çok iyi bi şey. Üreme konusu şimdiden bilgi verilemez. Kırmızı gözlü olan albino dişi diğeri erkek. Sıkıntı yok gibi duruyor. elma sirkesi katma sularına.
Sağol berkay abi uşaklı görmek güzel. Gaga taşı ve kalamar kemiğini hiç ellemediler normal mi

normal takilma onlara ihtiyaclari oldugunda kullanirlar zaten. yeni bir ortama girdikleri icin 1-2 hafta bocalamalari normal arkadasin dedigi gibi yemine dikkat et gunluk suyunu tazele yeterli. ureme konusunda sıkıntı yasamazsin yaslari yakin.

İlk ortam yem değişikliği geçici ishale neden oluyor

Geri