Karadeniz Pet

İlk doğan yuvalığın deliğine çıkmaya başladı ama...

Kemal035

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar benim 7 yavrudan ilk doğan 7 aralıkta doğmuştu, bu gün itibariyle 26 günlük oldu kendileri :) yuvalığın kapısına çıkmaya başladı :) çok şeker :)
Ama anne muhabbet kuşum onu görünce içeri itekliyor
Sanırım 26 günlük olan bir yavrunun zaten yuvadan çıkması için erken değilmi?
Ve anne muhabbet kuşunun yavrusunu içeri iteklemesi normalmi?
Birde anne muhabbet kuşum kafes içersinde uçmaya başladı tüneklerden uçarak atlıyor bu bana sanki yavrusuna uçmayı öğretiyormuş gibi geliyor sizce böyle bir şey olabilirmi
Bu arada kafeste sadece dişi kuşum var erkeği yavrularını kıskandığı için ayırmıştım

kuşlar heleki kafes kuşları yavrularına yem kırmayı ve uçmayı öğretmezler bunların hepsi iç güdüseldir, yani biraz absürt olabilir ama bir bebeğe kimse annesinden süt emmeyi öğrettimi hayır allah tarafından kendisi proğramlı geliyor, kuşlarınız 33 günlükken ayıra bilirsiniz lakin yem kırdıklarına çok ama çok dikkat edin, yem kırmalarını öğrenmesini en kolay aspur ve dal darı ile sağlayabilirsiniz.

kuşlar heleki kafes kuşları yavrularına yem kırmayı ve uçmayı öğretmezler bunların hepsi iç güdüseldir, yani biraz absürt olabilir ama bir bebeğe kimse annesinden süt emmeyi öğrettimi hayır allah tarafından kendisi proğramlı geliyor, kuşlarınız 33 günlükken ayıra bilirsiniz lakin yem kırdıklarına çok ama çok dikkat edin, yem kırmalarını öğrenmesini en kolay aspur ve dal darı ile sağlayabilirsiniz.
Çok teşekkür ederim

yuvaligin icine dal dari koymanizi oneririm, yavrularin yeme dusme suresini kisaltir.

2A9D2A3A-898F-4FBC-88B5-A5A2B7DAE77E.jpeg
B651F6EA-B241-40EB-874F-E1B2BFDD0078.jpeg
1F076A67-0D26-46A7-ABE3-A5A00962431F.jpeg
yuvaligin icine dal dari koymanizi oneririm, yavrularin yeme dusme suresini kisaltir.
Şimdiden dal darı koymaya başlasam olurmu diyorsunuz
Yavrucanların fotolarını yükledim bu arada

evet koyabilirsiniz, buyuk olanlar kemirmeye baslar, hatta kucuk kardeslerni de besleyebilirler.

Maşaallah bereketli olsun sağ salim yuvadan atlarlar inşaallah

evet koyabilirsiniz, buyuk olanlar kemirmeye baslar, hatta kucuk kardeslerni de besleyebilirler.
:) böyle birşey yapacaklarını hiç bilmiyordum yani yavruların birbirini beslemesi :) bugün eve dönerken pet shoptan dal darı alıp dediğiniz gibi yuvalığın içine koymaya başlıcam

Merhabalar
Dal darı alıp koydum bir saat falan oluyor hatta yuvalığıda temizledim yeni temiz talaş koydum
Yanlız bu yavrucanlar dal darının yenecek bir şey olduğunu bilirmi? Yoksa anneleri yer o yiyince görüpmü anlarlarmı?
Birde ben kavga ettikleri için erkek muhabbet kuşumu ayırdım yavrulara şuan sadece dişi bakıyor
Ama şimdilerde akşamları bir saat falan kafeslerini açıp uçurtuyorum dişiyle erkeği bir o kafes bir bu kafesin üstünden üstüne uçuyorlar
Acaba bunun dişinin yavrularına bakmayı keser gibi bir yan etkisi olurmu sizce?

Kesinlikle yanlış bir hareket dişi strese girerse zarar bile verebilir dal darıyı öğrenir onlar

Kesinlikle yanlış bir hareket dişi strese girerse zarar bile verebilir dal darıyı öğrenir onlar
Çok teşekkür ederim
Erkeğin kafesinde sanki kudurmuş gibi tüneginde bir sağa bir sola gidip gelip durması, bazende hiç duymadığım acayip acayip sesler çıkartarak ötmesi, işte benim acıma duygularım yüzünden bunu yapıyordum ama böyle bir şeyin dişi üstünde yavrularına karşı bir zararı olacaksa erkek ne yapsada yapsın salmayı kesiyorum artık
Aslında imkanım olsa erkeği başka odaya alıcam ama diğer odalar çok soğuk :( o yüzden Allah korusun hasta olur falan diye diğer bir odaya koymayı istemiyorum o sebepten aynı odada duruyorlar
Bu süreç içerisinde birbirlerini görmeleri iyimi kötümü bilmiyorum ama işte şuan için yapıcak birşeyim yok gibi :(

Geri