Karadeniz Pet

İlk günler Nasıl alıştırabilirim ?

mehmet7han

Yeni Üye
arkadaşlar ilk defa yavru bir kuş besliyorum. ilk günler nelere dikkat etmeliyim kendime nasıl alıştırabilrim. bugün 3.günü göğsünü sevdiriyor fakat hep bastan ısırmaya calısıyor. parmağa çok zor geliyor ve kafesten çıkaramıyorum.
ve kuşun kaç aylık oldugu ve cinsiyeti hakkında bilgi alabilirmiyim

Ekli dosyalar

• 3b5fee3e-e376-41df-8a1f-ee9cff39821a.jpg
    3b5fee3e-e376-41df-8a1f-ee9cff39821a.jpg
    579.4 KB · Görüntüleme: 21
Ve kafesi sürekli açık olmasına rağmen çıkma gibi en ufak bir düşüncesi yok :)

Erkek 1-2 aylık. 1 hafta ortama alışsın sonra yemligi çıkarıp elinize yem alıp alistirmaya başlayabilirsiniz

su an peki elimi kafese sokmam problem yaratırmı herkes dokunmayın ilk günler diyor ama biz daha ilk gün dısarı cıkardık ve hiç yabancılık çeker gibi olmadı. hiç ucmaya calısmadı elde omuzda durdu.ama su an bize suriyeli muamelesi yapıyor :D

su an peki elimi kafese sokmam problem yaratırmı herkes dokunmayın ilk günler diyor ama biz daha ilk gün dısarı cıkardık ve hiç yabancılık çeker gibi olmadı. hiç ucmaya calısmadı elde omuzda durdu.ama su an bize suriyeli muamelesi yapıyor :D
İlk günlerde böyle ise çok güzel zamanla daha da evcillesir

kafese elimi soktugumda elime gelmiyor ama onu alıstırabilmemin bir yolu var mı su an bizimle hiç ilgilenmiyor durup bizi izlemiyor bile kendi kendine takılıyor kafeste

kafese elimi soktugumda elime gelmiyor ama onu alıstırabilmemin bir yolu var mı su an bizimle hiç ilgilenmiyor durup bizi izlemiyor bile kendi kendine takılıyor kafeste
Ben ilk gün rahat bırakmıştım ikinci gün hafifçe karnına dokundum hemen çıktı parmağıma tatlı tatlı konuştum kafesteydi ama , sonra avucumdan yem yedirdim kafeste iki üç gün sonunda çıkardım kafesten ilk çıkışında hiç uçmadı hep üzerimfeyfi bebekti daha uyuyordu genelde yanaklarını okşatıyordu bir hafta sonra kendine geldi uçmaya başladı ve hep bizden uzaklara konmayı öğrendi papağanımızdan ( evcil değildi ) her seferinde bıkmadan konduğu yerden aldım bir 10 gün sonra alıştı yanımıza gelmeye ama bu süreçlerde parmağıma geliyordu zaten bir 10 gün sonrada konuşmayı öğrendi yani toplamda bir ay sonra birde bebekken kafese zırt pırt sokup çıkarıyorduk o şuan çok işimize yarıyor istediğimizde hemen parmağımda giriyor kafese girmeme gibi bir huyu yok çünkü biliyor gene çıkabilecek 2 yıldır bizimle 65 kelime öğrendi kelimeleride sakin sakin parmağındayken öğrettim zaten susunca kafa atıyor konuşayım diye bu şekilde önemli olan sakin ve tutarlı davranmak evet insanın yiyesi geliyor o tatlılığı ama hırçınlıktan yüksek sesle konuşulmasından hiç hoşlanmazlar değişik seslere çok meraklılar öpücük sesi ıslık pişt pişt pişt gibi birde şarkıları çok seviyor bizimki söyleyince heyecanlanıp nerdeyse hemen gelir
Konabileceği ve onun için zararlı olmayacak bir bitki edinirseniz mutluluğuna mutluluk katacaktır

Tam olarak ne yapacağımı anlamadım. ve inanılmaz ısırmaya meyilli ne zaman parmağımı soksam parçalamak ister gibi evirip çevirip ısırıyor. bununla biz bir bağ kuramıyoruz :( ve çok üzülüyorum

Geri