Karadeniz Pet

İnsanın inanası gelmiyor.

Hasan METE

Meraklı Üye
Arkadaşlar 1 çift muhabbet kuşum vardı. Dişi Limon ve Erkek Köpük. Limon bana geldiğinde hastaydı ve tam 10 ay boyunca limonla ilgilendim ve bu süre zarfında bazılarının hayvan deyip geçtiği, alt üstü kuş işte dediği köpük (erkek olan muhabbet kuşum) dişisi yem yiyemeyecek durumda hastayken onun ağzına yem Kustu. onu neşelendirdi. ona su içirdi. kaç kere tünekte limona kızarak yem yemeye gönderdi. Limon her rahatsızlandığında hareketsiz dururdu, tüylerini kabartırdı ama köpük hasta bile olsa kabarmazdı. hiç hastalığını belli etmezdi. Bizden korkardı ama limon yanımızdayken limon yalnız kalmasın diye limonun yanına gelirdi. Üniv. öğrencisiyim. yaz okulu için karabüğe geldim ve canlarımı evde bıraktım. bir gün annem aradı ve acı haberi verdi köpüğüm hiç hastalık belirtisi göstermeden bir sabah kafesin dibinde ölü bi şekilde bulmuşlar. çok acı bir durum insanın inanası gelmiyor. Bu acı hepimizin başına gelmiş ve gelecek bir olay. Allah hepimize sabır versin arkadaşlar. mubişlerimizin ömrü tüyü kadar çok olsun.

Muhabbet kuşları hastalığını belli etmezler.Hep neşeli olmaya çalışırlar.

Muhabbet kuşları hastalığını belli etmezler.Hep neşeli olmaya çalışırlar.
Bir yerde okumuştum. Muhabbet kuşları sürü halinde yaşarlar bu yüzden hastalansalar bile sürüdekilere bunu belli etmezlermiş. böyle bir içgüsel davranışları varmış.

Geri