Karadeniz Pet

İshal sorunu!

İbrahim BYRAM

Paylaşımcı Üye
Kuşlarımın 2 tanesinde ishal sıkıntısı var. Dişinin dışkısı çok sıvı değil fotoğraftaki gibi gri ve krem rengi. Uyku ve kabarma pek yok. Aşırı durgun değil.
Fotoğraf bu;
IMG_20190312_191358.jpg

Erkek kuşum çok zayıf, kabarık, durgun ve uyku halinde. dışkı rengi beyaza yakin ve krem renginde bildiğimiz sıvı gibi.
Fotoğraf bu;
IMG_20190312_191510.jpg

Organik olarak ne kullanmam gerekli? Dışkıdan bu hastalığın ilerleyip ilerlemedigi anlaşılır mı?

Kuşları ayırma imkanınız varsa kafesleri ayırın birbirine hastalık bulaşmasın. Tam dolu suluklarındaki suya üç damla elma sirkesi damlatıp bugün gözlem yapın. Kabarma, sürekli uyuma ve dışkı bozukluğu hastalığa işaret ediyor olabilir veterinere gidin.

Kuşları ayırma imkanınız varsa kafesleri ayırın birbirine hastalık bulaşmasın. Tam dolu suluklarındaki suya üç damla elma sirkesi damlatıp bugün gözlem yapın. Kabarma, sürekli uyuma ve dışkı bozukluğu hastalığa işaret ediyor olabilir veterinere gidin.
Erkeği ayırmıştım. Dişiyi de gerekiyor ise onuda erkeğin yanına koyabilirim. İki çay kaşığı sirke koydum sulara.

İshal sorunumuzu çok şükür çözdük. Ancak erkek hastalıkta çok zayıf düşmüş. Şuan halen genel olarak kabarık ve bazen hafif bir titreme var. Pasif duruyor. Aktiflestirecek ve canlandıracak neler yapılabilir? 2 günde bir havuç, bebe bisküvisi, haşlanmış yumurta ve yumurta kabuğu (toz halinde) mama yapıp veriyorum. Son 3 periyotta tarçın koymadım mamaya. Sirke , vitamin , limon gün aşırı sade su değişimleri yapıyorum.

İshal sorunumuzu çok şükür çözdük. Ancak erkek hastalıkta çok zayıf düşmüş. Şuan halen genel olarak kabarık ve bazen hafif bir titreme var. Pasif duruyor. Aktiflestirecek ve canlandıracak neler yapılabilir? 2 günde bir havuç, bebe bisküvisi, haşlanmış yumurta ve yumurta kabuğu (toz halinde) mama yapıp veriyorum. Son 3 periyotta tarçın koymadım mamaya. Sirke , vitamin , limon gün aşırı sade su değişimleri yapıyorum.
Kuşun fotoğrafını yükler misiniz? Sürekli uyuklar halde mi enerjisi nasıl?

Kuşun fotoğrafını yükler misiniz? Sürekli uyuklar halde mi enerjisi nasıl?
Yeme içme stabil, gözler sürekli uyku modunda da değil. Enerji az sorun orda birde zayıf. Zayıflıktan mi böyle yapıyor bilemiyorum. Uyuyordu uyandirdim.
2. fotoğraftaki gibi genelde.
15527692368621946655387456491225.jpg
15527692781683905792108689647287.jpg

Yeme içme stabil, gözler sürekli uyku modunda da değil. Enerji az sorun orda birde zayıf. Zayıflıktan mi böyle yapıyor bilemiyorum. Uyuyordu uyandirdim.
2. fotoğraftaki gibi genelde.Ekli dosyayı görüntüle 35384Ekli dosyayı görüntüle 35385
Sürekli kabarık olması normal değil aslında. Taze meyve sebze verin, mama yapıp yedirin.(nette bolca tarif mevcut) sürekli kabarık ve durgunsa bence kontrol amaçlı veterinere gidin.

Veterinerden Sulphameathine suluguna 5 damla damlatılarak 1 hafta gözlemleyin düzelmezse 10 gün kullanın suyunu hergün degiştirin ayrıca ihsal olan kuşa sadece aspur verilmesi gerekli haşlanmış patates Muz verilebilir.

aşırı meyve sebze verilmemelidir.
ekmek zararlı oldugu için vermeyin
kepek ekmegini sütle karıştırın verin çok seviyorsa.

patates jhaşlamasıda verilebilir muzda etkilidir.
geçmiş olsun

Geri