Karadeniz Pet

İshalde Doğal Tedavi Yöntemleri Hakkında

Savaş CAN

Meraklı Üye
Merhabalar,
Erkeğim Yaklaşık 7-8 gündür ishal ve hala iyileşmedi ama o kadar hareketsiz değil
Dişi kuşumda daha dün yumurtladığı için erkek ölürse sıkıntı olur ALLAH KORUSUN :(

1-)Okuduğum yazılara göre Haşlanmış patates vermek ( ne kadar bilmiyorum ve nasıl :confused:)
2-)Suyuna Limon damlatmak ( kaç damla bilmiyorum :confused:)
3-) Suyuna çay kaşığının ucuyla bildiğimiz toz kahveden koyup karıştırmak
4-) Çay içirmek ( Nasıl yapılacağını bilmiyorum :confused:)

Bunlar doğrumudur sizce forum sakinleri birde ek olarak doğal yöntemler varmı ya da damla vitaminler varmıdır suyuna damlatılabilecek

CEVAPLAR İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

Son düzenleme:
benim bildiğim suyuna pirinç suyu konuluyodu limon değil. 3 ü hiç duymadım patates de bi tatlı kaşığı felan koyarsın o yer zaten diye düşünüyorum. geçmiş olsun

benim bildiğim suyuna pirinç suyu konuluyodu limon değil. 3 ü hiç duymadım patates de bi tatlı kaşığı felan koyarsın o yer zaten diye düşünüyorum. geçmiş olsun

Saol abi teşekkür ederim İYİ DİLEKLERİN İÇİN

Pirinc lapasinin suyunu ver. Aspur ver. Bir de ben reflor 250 kullaniyorum. Kucuk paketler halindedir. Paketin yarisini suluga koyuyorum kardesim.

aspurla atlatırsın.ilaç olarak sulpamazetin veya sulfamega veterinerden alıp suluguna 2 damla damlatabilirsin.eger cok kötüye gittiyse ve beslenemediyse bayadır.insülün ignesinin bas tarafını maket bıcagı ile düzgün kesip patates hasla kabuksuz muhabbet kuşu yemi bri tabakda harmanla insülün sırıngasıyla cek gagsının kenarından vermeye calıs

Kullandığım tek ilaç doğal kanarya yemi

1 yemlikte surekli aspur ve yulaf bulundurursan normal ishalden korunursun fakat mikrobik ishalde g- oral tavsiye ederim.bunun disinda sulphamazetin de etkili bir ilactir.yalniz dozu ayarlanmayinca bu sefer de kus kabiz oluyor.

Aspur iyi gelir, suyuna yarım çay kaşığı kahve karıştırırsan da iyi gelir.

ishale karşı tedavi uygulanırken.neden ishal oldugu önemlidir. mikrobik ishal ve gıdaya bağlı ıshal.gıdaya baglı ıshalde kusa dıyet uygularsan işte papates kahve limon gibi ki ben mamaya katmadıgım surece papates yıyen kuş görmedım kendı kuşlarımda.
bakterilere baglıysa bu ıshal aspur patates yada kahve lımon gibi seylerle çözemezsın ilaç kullanmak sarttır

kahve ishali kesiyor ama kusa zararlı oldugunu unutmayın

Geri