lasombra

Aktif Üye
10 Eyl 2019
43
6
8
34
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Köpek
Kuş sayısı
2 tane
Merhabalar,

İlk kez çiftleştiler ve 4 adet yumurtamız var. Kaçı dolu kaçı boş hiç bilmiyorum ellemeyi de düşünmüyorum.Yumurtalar çatlayınca haftada 2 kere yumurta maması vereceğim ( yumurta, cici bebe, yumurta kabuğu, tarçın, irmik, mısır unu, havuç, pirinç unu ) Ortamı sıcak tutuyorum. Peki başka yapmam gerekenler nelerdir? Kuşları besleyecekler mama ile sonra bu kuşlar yem kırmaya falan nasıl alışacaklar o evreleri bilmiyorum. Tabanı boşaltıp yere yem mi atacağım dal darı mı koyacağım kendileri mi girip çıkacaklar yuvaya. Heyecanımız büyük :)

Kadirkosedag07

Bakıp Çıkıcam
9 Eki 2019
2
0
1
19
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Cennet P., Sultan P., Kanarya, Papağan Türleri, Akvaryum
Kuş sayısı
20 tane ve üzeri
Öncelikle hayırlı olsun yumurtalarınız.
Sağda solda duyduklarıniza inanmayın. Sadece kuşları rahat bırakmanız yeterli. Yuvayı fazla kurcalamayın, kuşları rahatsız etmeyin. Bulundukları ortam sıcaksa banyoluk bırakın kuşlar duş alsın ve ortam nemi de yumurtalar için uygun hale gelsin. Mama vermeyi eksik etmeyin. Anne ve baba elinden geleni yapicaktir. Zamanı gelince yavrular kendisi yuvadan atlar yem kırmaya baslar. Siz hicbir şeye karışmayın.

lasombra

Aktif Üye
10 Eyl 2019
43
6
8
34
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Köpek
Kuş sayısı
2 tane
Öncelikle hayırlı olsun yumurtalarınız.
Sağda solda duyduklarıniza inanmayın. Sadece kuşları rahat bırakmanız yeterli. Yuvayı fazla kurcalamayın, kuşları rahatsız etmeyin. Bulundukları ortam sıcaksa banyoluk bırakın kuşlar duş alsın ve ortam nemi de yumurtalar için uygun hale gelsin. Mama vermeyi eksik etmeyin. Anne ve baba elinden geleni yapicaktir. Zamanı gelince yavrular kendisi yuvadan atlar yem kırmaya baslar. Siz hicbir şeye karışmayın.
yemlik akıllı yemlikte dursun mu yoksa yere dökmem gerekiyor mu? Ortam çok sıcak değil akşamları soğuk oluyor üstünü örtüyorum.

Yusuf Kürşat AKKUŞ

Profesyonel
Muhabbet Kuşu Üreticisi
27 May 2013
11,375
951
113
İstanbul/Pendik
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Cennet P., Diğer E. Hayvanlar
Kuş sayısı
20 tane ve üzeri
yemlik akıllı yemlikte dursun mu yoksa yere dökmem gerekiyor mu? Ortam çok sıcak değil akşamları soğuk oluyor üstünü örtüyorum.
Hele bi çıksınlar büyüsünlerde inşaallah yem sorunu o zamana hallederiz. Sağlıklı yavrularınız olsun inşaallah ancak mamada irmik vermeyin bir yerde okumuştum zararı olabilirmiş

lasombra

Aktif Üye
10 Eyl 2019
43
6
8
34
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Köpek
Kuş sayısı
2 tane
Öneriniz için teşekkürler. Dikkate alacağım.