Karadeniz Pet

İstanbul İstiklal Caddesi'nde Patlama - 19.03.2016

muhabbetkusu

Yönetici
Site Yöneticisi
habersXgY8M.jpg

İstiklal Caddesi'nde Canlı Bomba Saldırısı: 5 Ölü, 36 Yaralı

İstiklal Caddesi'nde canlı bomba saldırısı yaşandı. Olayda canlı bombayla birlikte 5 kişi hayatını kaybetti, 36 kişi de yaralandı. Canlı bombanın asıl hedefine ulaşamadan patladığı belirtiliyor.

İstanbul Beyoğlu, İstiklal Caddesi Balo sokakta canlı bomba saldırısı meydana geldi. Olay yerine polis ekipleri ve ambulans sevk edildi. Patlamanın meydana geldiği alan güvenlik çemberi içine alındı. İstiklal Caddesi'nde ki patlamada, canlı bomba ile birlikte 5 kişi yaşamını yitirdi, 7'si ağır 36 kişi de yaralandı.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Şu an itibariyle 4 vatandaşımızı kaybettik. 36 yaralıdan 7 yaralımızın durumu ciddiyetini koruyor. 4 yaralımız ameliyat sürecinde" dedi.

12 YARALI YABANCI UYRUKLU

Müezzinoğlu, "Bize gelen bilgiler çerçevesinde yaralıların tespit edilen yaklaşık 12'sinin yabancı uyruklu olduğu bilgisi var. Ümit ediyorum ki yeni kayıplarımız olmaz. Milletimizin başı sağolsun. İkinci bir bomba söylentisi gibi söylentileri her saldırıda yaşıyoruz. Emniyet, istihbarat tedbirleri alıyor." dedi.

CADDE BOŞALTILDI

Saldırı sonrası İstiklal Caddesi boşaltıldı. Caddeye giriş-çıkışlar kapatıldı. Balo sokak güvenlik çemberine alındı. Taksim'e resmi araçlar, polis, itfaiye ve ambulans dışında araç girişine izin verilmedi. İstiklal Caddesi üzerinde polis helikopteri devriye gezdi.

HEDEFİNE ULAŞAMADAN PATLADI

CNNTürk muhabiri, canlı bombanın asıl hedefine ulaşamadan bir yere giderken, yolda bombanın patladığını söyledi. Canlı bombanın kaymakamlık yakınlarında patladığı öğrenildi. Teröristin hedefinin kaymakamlık mı, çevik kuvvet mi yoksa herhangi bir nokta mı olduğu ise bilinmiyor.

YAYIN YASAĞI GELDİ

Radyo ve Televizyon Üst Kurulunca, İstanbul Beyoğlu'nda meydana gelen patlamaya ilişkin yayın yasağı getirildi.

Geçici yayın yasağının, olay yerini görecek şekilde canlı yayın yapılmasını, olayın oluş anı ve hemen sonrasına ilişkin görüntüler ve cenaze görüntülerinin verilmesini kapsadığı öğrenildi.

SAĞLIK BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

İstanbul İstiklal Caddesi'ndeki patlamanın ardından olay yerine 28 ambulans gönderildiği bildirildi.

Sağlık Bakanlığından edinilen bilgiye göre, patlamanın ardından 112 Komuta Kontrol Merkezine ilk çağrı saat 10.58'de geldi.

Olay yerine 28 ambulans gönderildiği, saat 11.04'te patlama yerine ulaşan ambulanslardaki sağlık görevlilerinin yaralılara müdahale ederek, hastanelere nakillerini gerçekleştirdiği kaydedildi.

HANGİ HASTANEDE KAÇ YARALI VAR

İstiklal Caddesi'ndeki patlamada yaralananlar hastanelere getirildi. Yaralıların sayısı ve getirildikleri hastaneler şöyle;

Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi: 1'i ağır 5 yaralı

Şişli Etfal Eğitim ve Hastanesi: 2'si ağır 10 yaralı

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi: 2 si çocuk 6 yaralı

Taksim İlkyardım Eğitim ve Araştırma Hastanesi: İsrail vatandaşı 3 yaralı.

İSRAİL: YARALI VATANDAŞLARIMIZ VAR

İsrail Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, İstanbul'da İstiklal Caddesi üzerinde gerçekleşen bombalı saldırıda İsrail vatandaşlarının yaralandığını açıkladı.

Muhabbet Kuşu Ailesi'nin Mesajı

Bu hain ve kalleşçe saldırıda hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı diliyoruz. Yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.

Terörü ve Destekçilerinizi Lanetliyoruz..!

kökü kurusun şerefsizlerin, Allah belalarını versin.

Son düzenleme:
Bu hain ve kalleşçe saldırıda hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı diliyoruz. Yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.