Karadeniz Pet

ısırma

Bekoxz

Yeni Üye
40 günlük kuşum aramızda hiçbir husumet olmadı ama bugün parmağıma geldiğinde etimi çekiştirmeye ısırmaya başladı nasıl engellerim ve sebebi ne olabilir büyümesiyle alakalı bir şey mi

Isırınca elini çekme. Yüzüne üfle. Bunu yaparsan bırakabilir. Isırınca korkup elini çekersen sana üstünlük kurar ve hep ısırır sabredip senin üstün çıkman lazım. Zaten yavru ne kadar ısırabilir...

birde zaten daha tam alıştı denemez ben bunu nasıl alıştırıcam evde gezdiriyorum omuzuma atlıyor ama elimde durmuyor uçmayı bilmediği içinde dışarda antreman yapsın diye bırakıyorum nasıl adımlar izleyim artı geceleri kapısı kapalı bir odaya koysam problem olur mu diğer yerlerde klima çalışıyor

evde olduğunuz zamanlar kuş kafeste değil omzunuzda elinizde dursun ne kadar vakit geçirirseniz o kadar size alışması daha kolaylaşır. Tabi kuşun karakteri de bu süreyi uzatabilir veya kısaltabilir. Kuşu ışığı kapatmadan önce kafesinize koyun dışarda durmasını önermiyorum. Sabah ev ahalisi uyku sersemi kuşa falan basar sakatlık çıkmasın.

evde olduğunuz zamanlar kuş kafeste değil omzunuzda elinizde dursun ne kadar vakit geçirirseniz o kadar size alışması daha kolaylaşır. Tabi kuşun karakteri de bu süreyi uzatabilir veya kısaltabilir. Kuşu ışığı kapatmadan önce kafesinize koyun dışarda durmasını önermiyorum. Sabah ev ahalisi uyku sersemi kuşa falan basar sakatlık çıkmasın.
yok başka odaya koysam kapısı kapatıp yani yanlış anlamaz demi kuş :D

omuzda durma konusuna gelirsek biraz duruyor sıçrıyor etrafa gidip geri alayım mı sürekli

omuzda durma konusuna gelirsek biraz duruyor sıçrıyor etrafa gidip geri alayım mı sürekli
Neredeyse gidip alacaksın. İlgiyi kestigin an kuş da ilgiyi keser. Kuşa ona zarar vermeyeceğini göstermen gerek o yüzden ona zarar vermeden zorda kalmadıkça avuçlamadan eline alacaksın omzunda tutacaksın ısırma konusuna gelirsek kuşun karakterine göre değişir bazı kuşlar az bazıları çok bazıları da hiç ısırmaz. Henüz yavruyken kuş ısırdığında parmağını çekme bırak ısırsın işe yaramadığını görünce ısırmasını azaltacaktır.

SM-G611F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Neredeyse gidip alacaksın. İlgiyi kestigin an kuş da ilgiyi keser. Kuşa ona zarar vermeyeceğini göstermen gerek o yüzden ona zarar vermeden zorda kalmadıkça avuçlamadan eline alacaksın omzunda tutacaksın ısırma konusuna gelirsek kuşun karakterine göre değişir bazı kuşlar az bazıları çok bazıları da hiç ısırmaz. Henüz yavruyken kuş ısırdığında parmağını çekme bırak ısırsın işe yaramadığını görünce ısırmasını azaltacaktır.

SM-G611F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
yani kin falan gütme olmaz demi avuçlamayı omuzuma koyarken yapıyorum ağır tepkiler vermiyor az önce elimle yemek yedirdim bir problem olmadı kafesin yanından geçerken beni görünce heyecanlanıyor ama eli ısıryor acaba ısırma savunma mekanizması falan değilde yeni büyüyorya gagasını kullanma ihtiyacı gibi bir şey olabilir mi ?

size üstünlük sağlama çabası var baskın olmak istiyor o yüzden ısırıyor siz çekmeyin elinizi yavruyken cok acı vermez. Avuçlamayı zorunda olmadıkça yapmayın omzunuza parmagınızdan da alabilirsiniz illa avuclamaya gerek yok. Isırsa da baska biryere ucsa da ilgiyi kesmek yok evdeyken kusunuzu kafese koymayın.

avuçlamak kuşların hiç hoşuna gtimez size alışmasında zorluk çıkarır zor durumda kalmadıkça avuçlamamaya dikkat edin . Kuşunuz yavru değilse alışması zor olur ve dişi ise de ısırabilir . arkadaşında dediği gibi ısırınca elinizi çekmeyin . bu şekilde size zarar verebileceğini öğrenir ve ısırmayı bırakmaz . ısırdığı da hiçbir tepki vermeyin . ani hareketler yapmayın sizden korkmasın yumuşak bi şekilde sohbet etmeye çalışın . Ayrıca kuşlar omuzda veya elde sabit durmaktan sıkılırlar er kuş için böyledir . o yüzden normal . parmağınızda dururken merdiven oynayabilirsiniz bu şekilde elinizde kalmaya alışır. Rica etsem kuşun bi resmini gönderebilirmisiniz ?
Yalnız kuşu korkutmadan :D

avuçlamak kuşların hiç hoşuna gtimez size alışmasında zorluk çıkarır zor durumda kalmadıkça avuçlamamaya dikkat edin . Kuşunuz yavru değilse alışması zor olur ve dişi ise de ısırabilir . arkadaşında dediği gibi ısırınca elinizi çekmeyin . bu şekilde size zarar verebileceğini öğrenir ve ısırmayı bırakmaz . ısırdığı da hiçbir tepki vermeyin . ani hareketler yapmayın sizden korkmasın yumuşak bi şekilde sohbet etmeye çalışın . Ayrıca kuşlar omuzda veya elde sabit durmaktan sıkılırlar er kuş için böyledir . o yüzden normal . parmağınızda dururken merdiven oynayabilirsiniz bu şekilde elinizde kalmaya alışır. Rica etsem kuşun bi resmini gönderebilirmisiniz ?
Yalnız kuşu korkutmadan :D
40176
40176

Geri