Karadeniz Pet

ısıtma önerileri

• Konbuyu başlatan Lütfi ÖZER
  • Başlangıç tarihi
L

Lütfi ÖZER

Guest
arkadaşlar ben k.maraş elbistanda oturuyorum geçen kış biraz sıkıntılı bir kış mevsimi geçti birgün dışarı çıkılamıyodu bigünse hava güneşliydi bundan ötürü 2çift çok vasıflı çekoslavak kuşum öldü rahmetliler şuan yaşasa garanti yavrularını alıyordum toplamda geçen kış 4 çift kuşum gitti evimiz kalörüferli fakat tedbirsiz davrandım tecrübesizdim diyelim sizin fikriniz ne evde 6çift kuş var 2çift yumurtada yatıyor sizce radyatör ilemi ısıtayım odayı yoksa ufo ilemi ayrıca oda güneş almıyor mallesef bu çok büyük bi dezavantaj önerileriniz için şimdiden teşekkürler

O kadar soguk oluyorsa ufo ile ısıtman daha iyidir diye düşünüyorum radyatör pek birşey değiştirmez sanki

Bakacaz hocam tek bir oda 9dilimli ile Isınır ufo cok yakar 24saat yakmak olmaz onun yerine 24saat radyatör yanar

Soguk ne kadar olur durum neyi gösterir bilmiyorum ama kuşlarınız için ufoyu tavsiye ederim tabi yaşayan sizsiniz ne derece bir zorluk bilemem umarım bu kışta kaybetmezsiniz çiftlerinizi

Ciftlerim vasıflı onun için her türlü imkanı saglarim fakat muhabbet kuşları için ortamın nem Oranı da cok onemli ufo havayı kurutur onun için radyatör daha iyi sicaklik 24-25derece olsa yeterli zaten

Ciftlerim vasıflı onun için her türlü imkanı saglarim fakat muhabbet kuşları için ortamın nem Oranı da cok onemli ufo havayı kurutur onun için radyatör daha iyi sicaklik 24-25derece olsa yeterli zaten

Madem siz çoktan kararınızı vermişsiniz niye soruyorsunuz? :D

ufo ile isitirsan ufonun ön tellerine havayı kurutmasin diye 2yada 3 ufonun büyüklüğüne göre kutu kolanin kutusunu su ile doldurup ufonun tellerine monta edip kullanabilirsin

kardeş ben bi elektrikçi arkadaşa sordum kuşları nasıl ısıtırım tavsiyen nedir diye bana kafesin hemen dışına kuşlara yakın yere bir 100 watlık lamba tak dedi ben ışıktan rahatsız olurlar dedim lambaya yağlı boya vur dedi ışığı tolere et dedi ben bu fikre sıcak bakıyorum denemedim ama denemeyi düşünüyorum çünkü aydı durum bendede mevcut

bu hayvanların yaşadığı sıcaklık aralığı ney bilen varmı

ufoyu önermiyorum çünkü havayı kurutur ve çok fazla yakar onun yerine radyatör daha verimli olacaktır

kardeş ben bi elektrikçi arkadaşa sordum kuşları nasıl ısıtırım tavsiyen nedir diye bana kafesin hemen dışına kuşlara yakın yere bir 100 watlık lamba tak dedi ben ışıktan rahatsız olurlar dedim lambaya yağlı boya vur dedi ışığı tolere et dedi ben bu fikre sıcak bakıyorum denemedim ama denemeyi düşünüyorum çünkü aydı durum bendede mevcut

evet hocam bakın sizin bu fikrinizde aklıma yattı kafeslerin ortasına ayarlasam bu sistemi veya odaya bile ayarlasam 100watlık lamba her türlü 1 odaya fırın gibi eder .

arkadaşlar ben k.maraş elbistanda oturuyorum geçen kış biraz sıkıntılı bir kış mevsimi geçti birgün dışarı çıkılamıyodu bigünse hava güneşliydi bundan ötürü 2çift çok vasıflı çekoslavak kuşum öldü rahmetliler şuan yaşasa garanti yavrularını alıyordum toplamda geçen kış 4 çift kuşum gitti evimiz kalörüferli fakat tedbirsiz davrandım tecrübesizdim diyelim sizin fikriniz ne evde 6çift kuş var 2çift yumurtada yatıyor sizce radyatör ilemi ısıtayım odayı yoksa ufo ilemi ayrıca oda güneş almıyor mallesef bu çok büyük bi dezavantaj önerileriniz için şimdiden teşekkürler
Kardeşim ben de Afşinliyim, evimde 4 çift kuş var, maalesef bizim memleketlerde ufo yeterli olmayabiliyor, hele bir de oda büyükse, sana önerim küçük bir kaloriferli odaya kuşları alman, aksi takdirde ufo yeterli olmayabilir, hadi diyelim ufoyu sürekli çalıştırdın, bu durumda da elektrik faturaların altından kalkamazsın, ayrıca sana bir şey sormak istiyorum, Elbistanda petshoplarda kuşlar niye o kadar pahalı, yerli yavru kuşun tanesini 45tl'ye, yetişkin yerli kuşların tanesini 90tlye satıyorlar, kuşları nereden temin ettiğini öğrenebilir miyim?

Kardeşim ben de Afşinliyim, evimde 4 çift kuş var, maalesef bizim memleketlerde ufo yeterli olmayabiliyor, hele bir de oda büyükse, sana önerim küçük bir kaloriferli odaya kuşları alman, aksi takdirde ufo yeterli olmayabilir, hadi diyelim ufoyu sürekli çalıştırdın, bu durumda da elektrik faturaların altından kalkamazsın, ayrıca sana bir şey sormak istiyorum, Elbistanda petshoplarda kuşlar niye o kadar pahalı, yerli yavru kuşun tanesini 45tl'ye, yetişkin yerli kuşların tanesini 90tlye satıyorlar, kuşları nereden temin ettiğini öğrenebilir miyim?

onlara anyayı konyayı gösterecem kardeş sırf onları bitirmek için ilerletecem bu işi ve elbistanda petshopların içinde bitek cansu petshopda kaliteli kuşlar var üretimhaneye gireceksin onla beraber istediğin kuşu alacaksın fakat dediğin gibi çok pahalı ele alışık kuş 80 90tl :)) ben kuşları tanıdığımdan hallediyorum elbistanda 10 15 senelik üretici o sayede ayarladım işte kuşları tabi baya bir para dökmek zorunda kaldım.Son olarakda ALLAH nasib eder kayseriye gidersem 2çift çok kaliteli show jumbo yumurtalı kuş getirecem ayrıca sizinle irtibatta kalalım hocam sitede k.maraşdan çok az kullanıcı var

Led
............

Hocam armut lamba takın yağlı boya sürün siyah ve kafeslere asın ama kuşlar yetişemesin düzenek kolay zaten ilk okulda yapıyorduk günde en fazla 2 lira yakarlar 5 tanesi felan hesaplıda

evet bu fikir daha mantıklı hocam 2 tane armut lamba bi odaya yeter bencede

Geri