Bekir Kağan Yücesan

Site Bağımlısı
7 Ağu 2018
65
3
8
Evcil Hayvanı
Cennet P.
Kuş sayısı
1 tane
Kuşum vücudundan çok yoğun bir şekilde sıvı dışkı atıyor. Çoğu zaman idrarının rengi yeşil. Ne yapsam bilemedim. Bir ara yaklaşık bir hafta kafesinin kağıdını değiştirmemiştim. Tünediği yerin altında dikitvari bir dışkı tabakası oluşmuştu(sadece tek bir yerde tünemiyor orası favori mekanı olduğu için öyle bir tabaka oluşmuş) Acaba hastalık mı kaptı hayvan o ortamdan? Kuyruğuna yapışık halde kremsi dışkılar var(galiba ürat). Bir de tüyleri de baya dökülüyor. Arada kendisi de yoluyor ama renkli tüylerini değil de içlik diye tabir edebileceğimiz beyaz tüycüklerini yoluyor. Bazen gagasına yapışık minik beyaz tüycüklere denk geliyorum. Veterinere götürmem mümkün değil gibi çünkü yoğun bir okul hayatım var(ve evet hafta sonu götürmem de çok güç). Annem ve babamın da kuşu veterinere götürmesi imkansız. Bitkisel bir çözüm uygulanabilir mi acaba? Patetes haşlayıp vermeyi denemiştim daha önce pek yemedi. Patatesden ziyade başka bir çözüm yolu var mıdır şu ishalin? Bu arada şunu da ekleyeyim kuşum bazen şiddetli bir şekilde titriyor (özellikle de şu sıralar). Stres kaynaklı mı yoksa hastalık temelli mi ishali var anlayamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Ek olarak: Canavar küçük kardeşim (7) ona stres dolu anlar yaşatabiliyor bazen. O yüzden kuşu odamda tutuyorum.

Edit: Okulum oldukça merkezi bir konuma sahip. Yolumun üstünde birçok petshop var. Vitamin önerilerine açığım.

Edit 2: Civarda kuşlara bakan veteriner de baya uzak ve ilgili değil. Velhasılıkelam veteriner işi cidden imkansız.

Son düzenleme:

Bahtiyar Bekir İmam

Profesyonel
6 Şub 2018
445
120
43
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 ile 5 tane
kafeste vitamin mama grit ve kum varsa kaldırın.(bunlar ishali hızlandırır) 100 cc suluğa 20 damla avidiare (petshopta var) verin. yemine yarı yarıya kanarya yemi karıştırın. 1 haftaya kalmaz toparlar. tedavi bitince 3 gün probiyotik ve vitamin takviyesi yapın. bu 3 gün içerisinde mama grit ve kum vermeyin.

Bekir Kağan Yücesan

Site Bağımlısı
7 Ağu 2018
65
3
8
Evcil Hayvanı
Cennet P.
Kuş sayısı
1 tane
kafeste vitamin mama grit ve kum varsa kaldırın.(bunlar ishali hızlandırır) 100 cc suluğa 20 damla avidiare (petshopta var) verin. yemine yarı yarıya kanarya yemi karıştırın. 1 haftaya kalmaz toparlar. tedavi bitince 3 gün probiyotik ve vitamin takviyesi yapın. bu 3 gün içerisinde mama grit ve kum vermeyin.

Kalamar kemiğini de kaldırayım mı peki?

--Blue Ice--

Profesyonel
9 Ağu 2017
226
45
28
26
İzmir
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
Kalamar kemiğini de kaldırayım mı peki?
Yanlış bilgi vermek istemem ama mikostatin bayaa dışkıyı düzeltiyor sanırım etkili bir ilaç.. geçende burada bir forumda okumustum bir kişi kullanmış sonuçları olumluydu.. ama kesinlikle alın kullanın diyemem sonuçta Rabbimizin bize emaneti onlar.. küçücük canlılar hassaslas.. burada anlayan arkadaşlar yardımcı olacaktır..

--Blue Ice--

Profesyonel
9 Ağu 2017
226
45
28
26
İzmir
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
Veterinerler anca paradan anlar.. benim tavsiyem veterinere götürceğinize burada ilaçlardan anlayan uzman kişilerin görüşlerini alıp uygulamanız..

Reyes

Süper Üye
19 Eyl 2018
109
28
28
32
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
Hocam bir hafta aspur verin birşeyi kalmaz ama sürekli hale getirmeyi bir hafta aspur keser ishali