Karadeniz Pet

1 çift muhabbet kuşu aldım, öylece susuyorlar

Gusei.n

Yeni Üye
Merhabalar.. 2 gün önce 1 çift Muhabbet kuşu aldım, kaç aylık olduğunu bilmiyorum. Öylece oturup, gözlerini açıb kapatıp susuyorlar. Telefonda kuş sesleri açdım, çoştular :) Kapatdım, yine susdular. Sanki o kadar da haraketi sevmiyorlar, neşelendirmek için ne yapa bilirim? Bügün erkeği kafesten bıraktım, heyecanlandı kendini duvara falan vurdu , aqresif tavırları da var yeniden kafesine saldım. Bu normal mı?

Dişi gün içinde küçük küçük hapşırıyor, gözlerinde kızartı yok, nasıl müdahele ede bilirim?

Yetişkin Muhabbet kuşları daha yabani olduğunu söylüyorlar, elime alıştırmak için ne yapa bilirim
? Elimde yumurta falan verdim, yedi korkmamaya başladı, ertesi gün yeniden çekinmeye başlıyor bu konuda da yardıma ihtiyacım var. Suyuna ne tür vitamin eklemeliyim, vitamin eklemek zorunlu mu?

Zoo Marketden 1 kq falan vitaminli kendi yiyeceklerinden aldım, kendi kablarına ne kadar koymalıyım ve ilave olarak ara öğün ne versem daha sağlıklı olur?
Organizmalarını bozmak istemiyorum. İnternetde araştırdım faydalı meyveler falan, hangisinden ne zaman vereceğimi bilmiyorum. Bu konuda yardıma ihtiyacım var.

Dezenfekte etmek için ne tür ilaç kullanmak gerekir ve hangi zaman aralığında?

IMG-20200511-154658-compressor IMG-20200511-154653-compressor

alalı 2 gün olmuş ortama alışma evresindeler 1 hafta 10 gün susup gözlem yapmaları çok normal

Bu yavrular ürkmüştür evi süzüp alışınca şen şakrak olurlar

Geri