Karadeniz Pet

1,5 Aylık Kuş Tüy Gelişimi Normal mi?

Byaslan

Yeni Üye
Kuş satışı yapmakta olan bir arkadaşım resim de yer alan 2 yavruyu sağ olsun bana hediye etti.Kuşlar 1,5 aylık 2 kuşta aynı gün doğum yapmış fakat bir tanesinin tüy gelişimi biraz sıkıntılı gibi.Hem kanat hem kuyruk, hemde kafa altı tüyleri epey eksik.Bu durumu sorduğumda annesinin yolduğunu söyledi. Sarı olan gayet iyi durumda fakat diğer kuşun tüy gelişimini nasıl yapabiliriz yardımcı olabilirseniz sevinirim.

20160913_113825.jpg
20160913_113841.jpg
20160913_113854.jpg
20160913_113858.jpg

Fransiz tuy dokumu hastasi cok net maalesef bende iki tane fransiz tuy dokumlu kusa baktigimdan biliyorum

Ayrica sari olaninda kanat tuylerinde eksiklikler var ucabiliyomu ki

Fransiz tuy dokumu hastasi cok net maalesef bende iki tane fransiz tuy dokumlu kusa baktigimdan biliyorum
Şimdi inceledim bu konu ile ilgili başlıkları net bir tedavi yöntemi yokmuş sanırım.İnşallah yine annesi yolduğu için çıkmıyordur.

Annesi yolduysa cikar elbet ama yolmadiysa hastadir..
Ayrica sari olaninda kanat tuylerinde eksiklikler var ucabiliyomu ki

Cevaplar için teşekkür ederim henüz uçamıyorlar kanat çırpıp uçmaya çalıştıklarını gözlemliyorum fakat dışarı çıkardığımda dahi sadece hızlı hızlı hareket etmeyi tercih ediyor.

Bence hasta baktigim kuslardan cok farkli durmuyo ikiside ama ben tedavi ettim burda bi bey paylasmisti tedavisini bi yavrumda ise yaramadi cok ilerlemisti digerini iyilestirdim bence ikiside hasta ama tabi daha bilgili kisiler yazarsa onlari da dinlersiniz

Tuylerinin dokuldugu yerlerde iki kusunda kanlanma varmi yada dokulen tuylerinin ucunda

Bence hasta baktigim kuslardan cok farkli durmuyo ikiside ama ben tedavi ettim burda bi bey paylasmisti tedavisini bi yavrumda ise yaramadi cok ilerlemisti digerini iyilestirdim bence ikiside hasta ama tabi daha bilgili kisiler yazarsa onlari da dinlersiniz
Tuylerinin dokuldugu yerlerde iki kusunda kanlanma varmi yada dokulen tuylerinin ucunda
Hiçbir kanlanma yok sık sık dökülmüyor da sadece ani hareket ettiğinde döküldüğünü gördüm ama genel olarak geldiği günden beri kuşun tüyü eksik.

Anladim biraz daha zaman verin biotin takviyesi yapin aminosol gibi iyi vitaminler kullanabilirsiniz

Geri