Karadeniz Pet

1.5 Aylık Muhabbet kuşum kafesde durmuyor

fthmacit

Yeni Üye
Arkadaşlar yem yememesiyle alakalı bir konu açmıştım şimdi yem yiyor ama evde 2 kafes var diğerlerinde annesi ve babası var bunlar dövdüğü için ayırmıştım bu yavru şimdi kafesde durmuyor onların kafesin ustunde duruyor ordada buna saldırmaya çalışıyorlar böylelikle mecbur dışarıda yem su bırakmak zorunda kalıyorum yedigini gözlemliyemedim kafesde hiç durmuyor kafamıza konuyor omzumuza konuyor bebek maması alıyordum yemiyor kafasına göre dışarda önüne yem getirirsek yiyor az bişi ama kafesde yediğini görmedim.Heyere pırtlatıyor omzumuza kafamıza :D aşırı zayıf gibi birde kuşum.

Kafesde hep böyle duruyor gündüzleri kanat çırpıyor sürekli dışarı çıkma peşinde zaten debelene debelene bir kaç tırnagını ucundan kırmış.

Ekli dosyalar

• IMG_20190810_211631[1].jpg
    IMG_20190810_211631[1].jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 98
Gözüm gibi baktığım yavru bugün camdan kaçmış :S

Hayvan kafesde durmuyor ucuyordu dışarı cıkmak istiyor diye sürekli kafesi açık hep evin içinde dolaşıyordu kahvaltımıza gelır kafamıza konar omzumuza konardı balkon camından ucmuş gitmiş nereye gittiginide görememiş gözden hemen kaybolmuş aradım taradım hiç bi agaçta pencerede çatıda yok :S inş. ölmemiştir birisinin eline geçmiştir

Merhaba,
Bizde de benzer durum var. 1,5 aylik oldu 3 haftadir bizimle, cok samimi bisey oldu omzumuzdan inmiyor surekli oksanmak sevgi ilgi istiyor. Dolayisiyla kafesine alisamadi her koydugumuzda cildiriyor. O kadarki bir seferinde ayagini incitti su an aksak yuruyor.
Kafesine nasil alistirabiliriz onerilerinizi bekliyoruz, tesekkurler.

Merhaba,
Bizde de benzer durum var. 1,5 aylik oldu 3 haftadir bizimle, cok samimi bisey oldu omzumuzdan inmiyor surekli oksanmak sevgi ilgi istiyor. Dolayisiyla kafesine alisamadi her koydugumuzda cildiriyor. O kadarki bir seferinde ayagini incitti su an aksak yuruyor.
Yeni konu açıp kuşun fotoğrafını ekler misiniz?

Merhaba,
Aynı olayı ben yaşadım hatta konuda açtım. Daha yavru erkek kuşum var kafeste tutamıyordum. 5 gündür kafeste tutuyorum şuan. 2.günden sonra düzeldi. Kuşu görmediği başka bir odaya geçirdim. Salıncak yapıp taktım. Zincirli ucunda zilli bir top olan oyuncak astım. Mecburen birde küçük bir ayna koydum. Hepsinle sürekli oynuyor şuan.Bu şekilde kafesi benimsedi. Hergün elimden de küçük miktar yulaf, sebze,meyve yediriyorum. Parmağımda tutuyorum kafes içinde. Benden kaçma gibi bir olayda sergilemiyor. Biraz daha tutup sonra yavaş yavaş salmaya başlayacağım kısmetse.

Aynı olayı ben yaşadım hatta konuda açtım. Daha yavru erkek kuşum var kafeste tutamıyordum. 5 gündür kafeste tutuyorum şuan. 2.günden sonra düzeldi. Kuşu görmediği başka bir odaya geçirdim. Salıncak yapıp taktım. Zincirli ucunda zilli bir top olan oyuncak astım. Mecburen birde küçük bir ayna koydum. Hepsinle sürekli oynuyor şuan.Bu şekilde kafesi benimsedi. Hergün elimden de küçük miktar yulaf, sebze,meyve yediriyorum. Parmağımda tutuyorum kafes içinde. Benden kaçma gibi bir olayda sergilemiyor. Biraz daha tutup sonra yavaş yavaş salmaya başlayacağım kısmetse.
Ben de salincak ve zilli halka aldim ama ayna konusunda kararsizim. Ilerde konusmasini istiyorum bize de alisti gibi ayna almami onerir misiniz?

Ben de salincak ve zilli halka aldim ama ayna konusunda kararsizim. Ilerde konusmasini istiyorum bize de alisti gibi ayna almami onerir misiniz?
Tellere kendini vura vura çok hırpalamıştı. Ayna koyunca çok sakinleşti. Sus pus duran kuş şimdi dil döküyor. İyice alışsın kafese aynayı alabilirim duruma göre. Herkes ayna kullanma diyor ama mecbur kaldım .Ayrıca geçmişte tek erkek muhabbet kuşu 12 sene bende yaşadı. Süreklide aynası vardı. Hiç sorun yaşamamıştım açıkçası. Konuşma, elde durma, omuzda durma hepsi vardı .

Tellere kendini vura vura çok hırpalamıştı. Ayna koyunca çok sakinleşti. Sus pus duran kuş şimdi dil döküyor. İyice alışsın kafese aynayı alabilirim duruma göre. Herkes ayna kullanma diyor ama mecbur kaldım .Ayrıca geçmişte tek erkek muhabbet kuşu 12 sene bende yaşadı. Süreklide aynası vardı. Hiç sorun yaşamamıştım açıkçası. Konuşma, elde durma, omuzda durma hepsi vardı .
Dediginize gore ayna son cozum olacak gibi. Bi almadigim ayna kalmisti onu da alalim bakalim:)

Geri