Karadeniz Pet

1.5 yaşında kızım için en az kaç yaşında erkek gerekli?

robinex

Yeni Üye
Merhaba 1.5 yaşında kızım var.

Kızıştı şimdi en az kaç Aylik bir erkek lazım

Erkek bir muhabbet kuşu almadıysanız bence erkek kuş alıp yanına koyacağınıza, tanıdığınız bir üreticiye gidin, salma kafeste dişi kendi eşini seçsin. Bu yaştan sonra seçmesi de kolay olmaz ama yumurta için tam yaşında... Şansınız bol olsun.

İşin kötüsü yakınımda üretici yok tanıdık vasıtasıyla soracağım da 6 ayliktab sonrası yeter dediler onu merak ettim burda ki arkadaşlar daha bilgilidirler diye

İşin kötüsü yakınımda üretici yok tanıdık vasıtasıyla soracağım da 6 ayliktab sonrası yeter dediler onu merak ettim burda ki arkadaşlar daha bilgilidirler diye
mutlaka yardımcı olurlar, ama erkeğin dişiye baskın olması lazım, öncesinde de kavga etmeden anlaşmaları lazım, dişiniz tek olduğuna göre ele de alışık sanırsam, bir görüşe göre evcil kuşların üremesi de yavaş oluyor. daha önce yumurta aldınız mı?

Yok ilk ama kızımız çoksa alışık değil ele geliyor ama keyfine göre

dişi mubişler eş seçimi konusunda aşırı seçiciler. sizin seçtiğiniz erkek mubişi dişinin onay verme olasılığı çok düşük. o yüzden bir arkadaş da demiş zaten kızınız eşini kendi seçsin.. yerel üretici yoksa kötü olmuş. sağlam temiz şartları olan petshopdan yardım alın.. erkeği siz değil dişi seçsin..

Benimde kendi büyüttüğüm dişi .üreticiden aldığım erkeği istemiyordu.gittim hazır eş bir takım daha aldım.onları görünce.eşleştiler şuan çok iyi anlaşıyolar.

Es için bir Üretici arkadaşım var ama bütün kuşları esliymis taktik verdi bilmiyorum ne kadar ise yarar ama %100 diyor taktik şu

Kuşlar ayrı odalarda sadece seslerini duyacaklar 2 3 gün sonra aynı oda farklı köşelerde uzaktan takilacaklar 2 3 gün sonra dişiyi açacaksın eğer erkeğin kafesine yaklaşırsa sıkıntı olmaz diyor.

Üst komşumda 6 yaşında dışı var evelsi gün yan yana koyduk 2 3 saat sonra bizimkini açtım gidip gelip öbürünün kafesine konup ona yaklaşmaya çalıştı ama öbürkü isirarak uzaklaştırma ya çalıştı yani anlayacağınız erkek meyilli olursa bizim kız da sıkıntı yok aranıyor zilli :)

Diğer odaya falan hiç gerek yok. Kafeslerini dip dibe birbirlerini görecek şekilde koyun 7-10 gün sonra dişiyi salın giderse olur. Eş tutmakla tanışmak arasında fark var unutmayın :D

Es için bir Üretici arkadaşım var ama bütün kuşları esliymis taktik verdi bilmiyorum ne kadar ise yarar ama %100 diyor taktik şu

Kuşlar ayrı odalarda sadece seslerini duyacaklar 2 3 gün sonra aynı oda farklı köşelerde uzaktan takilacaklar 2 3 gün sonra dişiyi açacaksın eğer erkeğin kafesine yaklaşırsa sıkıntı olmaz diyor.

Üst komşumda 6 yaşında dışı var evelsi gün yan yana koyduk 2 3 saat sonra bizimkini açtım gidip gelip öbürünün kafesine konup ona yaklaşmaya çalıştı ama öbürkü isirarak uzaklaştırma ya çalıştı yani anlayacağınız erkek meyilli olursa bizim kız da sıkıntı yok aranıyor zilli :)
Öyle yanına giderse filan olmuyor malesef.bu kuşlarda sürü psikolojisi var.o yüzden yanına gider ama eş almaz kendine.eğer birbirini kaşıma yem kusma gibi şeyler yaparlarsa ozaman tmmdır.başka çiftlerin seslerinden çok etkileniyorlar.kıskançlıkta var bu kuşlarda.bende oldugu gibi başta istemedigi erkegi kabul edebiliyor diger çift gelince. O üreticilerde 3 günde ıse yarayan taktiklerde bu sebepten yarıyor. Bir odada 50 kuş var eşlemek yavru almak daha kolay oluyor .yavru sesleri bile yeter yani.benim tavsiyem yumurtası altında bir çift kuş alabilirsiniz. Benim dişinin videosu var bu sitede .kızıştığı için erkek gibi kur yapıyodu alsama kadar.erkek yanına gidince kovalıyordu.erkeğide değiştirebilirsiniz.ben bayadır uğraşıyorumda baya tecrübem oldu ordan biliyorum.yaparsınız yapmazsnız sizin tercihiniz.

Öyle yanına giderse filan olmuyor malesef.bu kuşlarda sürü psikolojisi var.o yüzden yanına gider ama eş almaz kendine.eğer birbirini kaşıma yem kusma gibi şeyler yaparlarsa ozaman tmmdır.başka çiftlerin seslerinden çok etkileniyorlar.kıskançlıkta var bu kuşlarda.bende oldugu gibi başta istemedigi erkegi kabul edebiliyor diger çift gelince. O üreticilerde 3 günde ıse yarayan taktiklerde bu sebepten yarıyor. Bir odada 50 kuş var eşlemek yavru almak daha kolay oluyor .yavru sesleri bile yeter yani.benim tavsiyem yumurtası altında bir çift kuş alabilirsiniz. Benim dişinin videosu var bu sitede .kızıştığı için erkek gibi kur yapıyodu alsama kadar.erkek yanına gidince kovalıyordu.erkeğide değiştirebilirsiniz.ben bayadır uğraşıyorumda baya tecrübem oldu ordan biliyorum.yaparsınız yapmazsnız sizin tercihiniz.

Acaba eğer uyuşmazsa teknolojiden faydalanıp internetten çift kuşların videolarını indirsem sonra tv olduğu odada onları tutup gündüzleri o videoları oynatsam ise yarar mı bence yarar görsel ve ses olacak bu kuşlar aynaya bile kaniyorlar hele ona hepten Kanar gibi geliyor sizce

Acaba eğer uyuşmazsa teknolojiden faydalanıp internetten çift kuşların videolarını indirsem sonra tv olduğu odada onları tutup gündüzleri o videoları oynatsam ise yarar mı bence yarar görsel ve ses olacak bu kuşlar aynaya bile kaniyorlar hele ona hepten Kanar gibi geliyor sizce
Belki olabilir ama netteki cansız olucak yani karşılıklı ötüşemeyecekler sadece sizinki ötücek.o biraz tuhaflarına gidiyor hatta susup dinliyorlar.ben onuda denedim işe yaramadı.müzik açabilirsiniz benimkiler türkü seviyor mesela.türkü açıyorum şevke geliyorlar kur yapıyorlar.üreticilerin bazılarıda radyo acarlar.ben gittim gördüm.bunlar benim uygulayıp edindigim tecrübelerim.onları aktarıyorum.kuşuna görede değişir her kuş aynı olmaz.siz erkeği değiştirin bence bazı kuş hemen eşleşir yumurtlar bazı kuş 2 senede yumurtlar bellide olmuyor.yanlız çiftlerden bahsediyorum.tek çift evde besleyenlerden.kuşun huyuda önemli.

Geri