Karadeniz Pet

1 aydır sürekli kusan ve iyilesemeyen muhabbet kuşu

Herkese merhaba, 4 yasındakı muhabbet kusum bir ayı aşkın süredir hasta.Kusma sikayetı ile veterinere götürdüm vitaform verildi ise yaramadı normalde her zaman iyi gelirdi. Baska yere götürdüm, akcigerlerinde enfeksiyon oldugunu söyledi lactoferon ve yag formunda bi ilac verdi fakat yine ise yaramadı. kusup götürdüğüm her gün kusma önleyici iğne ve bagısıklık güclendirici iğne yapıp beslediler hicbiri ise yaramayınca tekrardan vitaforma baslandı tahmın edecegınız üzere bi sonuc alamadık. burayı da bırakıp baska bir yere götürdüm kusmugundan örnek alıp mikroskopta baktılar bakteriyel enfeksiyon oldugunu söylediler. vitaformdan daha guclu bi ilac yazacaklarını onun yetersiz kalacagını dediler. verdıkleri ilac artı medpamid yaklasık 12-13 gundur kullanıyorum kusması azaldı ama kesilmedi hala tüyleri kabarık, yeminden yemiyor dışarıdan bi sey verirsem yiyor, uykulu ve konuşmuyor. sizce yapabileceğim bir sey var mı?

Ekli dosyalar

• 8F1B86D8-C6FF-4171-BA10-7DEB8DF660C9.jpeg
    8F1B86D8-C6FF-4171-BA10-7DEB8DF660C9.jpeg
    843.5 KB · Görüntüleme: 16
  • 34F8087D-706D-4971-AB33-446D0C3F4980.jpeg
    34F8087D-706D-4971-AB33-446D0C3F4980.jpeg
    187.8 KB · Görüntüleme: 16
Sehir belirtir misiniz ? Yanlış tedavilere rağmen iyi dayanmış.

istanbul anadolu yakası. ıkıncı gittiğimiz yer bostancı yonca vet ucuncusu acıbadem hayvan hastanesi
Kuşunuza bilimsel olarak müdahile edilmesi gerekmekte. Maddi sıkıntınız çok yoksa http://www.istanbulvet.com/ a girip yarın telefonla arayıp randevu almanız olacaktır, durumun acil olduğunu da belirtin . Kuş halen kusuyorsa belli ki enfeksiyon halen devam ediyor. Mikroskop ile incelemeden, antibiyogram yapmadan antibiyotik verilmez, kör kör etrafa sıkmaktan farksızdır. A bakterisi her daim X antibiyotiğine duyarlı olmuyor maalesef...

Moderatör tarafında düzenlendi:
florya maalesef cok uzak kalıyor bu havada toplu tasıma ile de götüremem daha kötü olur. aslında mikroskopta inceleme yapıldı vücudunda güçlü iki bakterinin oldugunu söylediler, devamında kullandığımız antibiyotik bir haftadan sonra işe yaramamaya basladı. evde yapabileceğim herhangi bi yöntem ilac var mı acaba?

Kuşunuza bilimsel olarak müdahile edilmesi gerekmekte. Maddi sıkıntınız çok yoksa , istanbukvet.com a girip yarın telefonla arayıp randevu almanız olacaktır, durumun acil olduğunu da belirtin . Kuş halen kusuyorsa belli ki enfeksiyon halen devam ediyor. Mikroskop ile incelemeden, antibiyogram yapmadan antibiyotik verilmez, kör kör etrafa sıkmaktan farksızdır. A bakterisi her daim X antibiyotiğine duyarlı olmuyor maalesef...
bır de dısarıdan verdiğimiz seyleri yiyip yemini yememesi hakkında ne düşünüyorsunuz? acaba yem mı seciyor iştahsız olsa hicbi sey yemezdi sanki

Geri