Karadeniz Pet

1 aylık mubişler hakkında

Geceninrüyası

Meraklı Üye
Merhaba daha önceden de yeme düşme konusunu sormuştum. Anneleri 1 aylık muhabbetleri sanki dövüyor gibi ben de artık ayırdım. Yem falan koydum. Dal darı koydum. 1 ayı geçtiler oysa ama yemliğin başına gidiyor bir iki bir şey alıyor bırakıyorlar. Biraz bekleyeceğim bakalım. Yavrular şu kanarya yemlerini daha mı kolay yer?

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 77
kabuksuz yem verin yemiyorlarsa aç kalmasınlar. dal darıyı sevmediler mi? mama falan da verin beslensinler mutlaka. kanarya yemi ekleyebilirsin ben kışları falan karıştırıyorum biraz içine seviyor onu

Arkadaşlar böyle kabarık durmaya başladı. Yemlere yaklaşmıyor bile. Hasta mı sizce? Gerçekten endişeleniyorum. Muhtemelen halsiz kaldı yemediği için. Yumurta maması yapıp koydum zemine. Diğer fotoğrafraki mavi de bunun kardeşi kafese koydum anne onu da beslemiyor şu an. Ne yapacağım?

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 82
Arkadaşlar böyle kabarık durmaya başladı. Yemlere yaklaşmıyor bile. Hasta mı sizce? Gerçekten endişeleniyorum. Muhtemelen halsiz kaldı yemediği için. Yumurta maması yapıp koydum zemine. Diğer fotoğrafraki mavi de bunun kardeşi kafese koydum anne onu da beslemiyor şu an. Ne yapacağım?

dışkısı falan nasıl? tekrar annenin yanına koymayı denediniz mi? gözlemleyerek dene istersen bir yine dövecek mi. şırıngayla mama veriliyor bir dene istersen internette videolarını görebilirsin
bir de şimdilik istersen alttaki teli cıkar tabana serp yemleri oradan daha kolay yer

Son durum. Sizce çok mu kötü durumdalar?

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 66
dışkısı falan nasıl? tekrar annenin yanına koymayı denediniz mi? gözlemleyerek dene istersen bir yine dövecek mi. şırıngayla mama veriliyor bir dene istersen internette videolarını görebilirsin
bir de şimdilik istersen alttaki teli cıkar tabana serp yemleri oradan daha kolay yer

Dediklerinizin tümünü denedim diyebilirim. Arada yerdeki dal darı serpmiştim ondan birkaç çıt alıyorlar sadece sonra uyukluyorlar

Mama yapın. Suya başını bir iki daldırın suyu aşağıya bir yere asın rahatça bulabilsin. Yemleride zeminde geniş kap içinde bulundurun. Aç ise şırınga ile besleme de yapılabilir. 1-2 günde alışması gerekir. Yeme inmeye yakın zamanlarda anneden ziyade babanın beslemesi gerekiyor. Anne yumurtaya hazırlanıyor olabilir.

• Beğen
Tepkiler: Kca
Bence baba ile kalsınlar. ya da anne babanın yanına koyup anlık takip yapın. anne ya da baba besleyince tekrar ayırın yalnız başlarına anne babanın yanına koymayın

• Beğen
Mama yapın. Suya başını bir iki daldırın suyu aşağıya bir yere asın rahatça bulabilsin. Yemleride zeminde geniş kap içinde bulundurun. Aç ise şırınga ile besleme de yapılabilir. 1-2 günde alışması gerekir. Yeme inmeye yakın zamanlarda anneden ziyade babanın beslemesi gerekiyor. Anne yumurtaya hazırlanıyor olabilir.
Anne baba ayrı kafesteler yumurtlamaması için ve yumurtalara zarar verdiği için ayırmıştım ben önceden. Baba ilgilenmiyor. Anne artık beslemiyor. Kafes içinde birbirlerini beslediklerini görünce saldırıyor hatta. O yüzden 3 yavruyu aldım. Tek yavru var beslediği. Ama onun da göz çevresi kel. 1 ay doldu onun da. Anne onu da dövüyor olabilir mi yoksa gelişimi mi tamamlanmamıştır? Yara falan yok aslında ama tüyleri düzensiz gibi

Anne baba ayrı kafesteler yumurtlamaması için ve yumurtalara zarar verdiği için ayırmıştım ben önceden. Baba ilgilenmiyor. Anne artık beslemiyor. Kafes içinde birbirlerini beslediklerini görünce saldırıyor hatta. O yüzden 3 yavruyu aldım. Tek yavru var beslediği. Ama onun da göz çevresi kel. 1 ay doldu onun da. Anne onu da dövüyor olabilir mi yoksa gelişimi mi tamamlanmamıştır? Yara falan yok aslında ama tüyleri düzensiz gibi
Bence baba beslemiyorsa annenin yanına koyun ve yuvalığı çıkarın yuvalığı kesinlikle ve kesinlikle çıkarın yanına koyduğunuz da o öğretecektir takipte kalın ama yalnız bırakmayın

Bence baba beslemiyorsa annenin yanına koyun ve yuvalığı çıkarın yuvalığı kesinlikle ve kesinlikle çıkarın yanına koyduğunuz da o öğretecektir takipte kalın ama yalnız bırakmayın
Yuvalığı çıkarın diyorsunuz içinde neredeyse 1 aylık olan bir yavru var anne yavrular birbirileriyle oynadığı zaman bile sinirlenip saldırıyor. Hem baba hem anne şu an fayda sağlamaz diye düşünüyorum. İyice kabarıp uyuyorlar. Yumurta maması yapıp serptim yere, her yolu deniyorum. Bu yavrular çok güzel ısırıyor yem de kırıyorlardır yani. Neden böyle oluyor anlamadım.

Tamam siz daha iyi bilirsiniz sonuçta olaylar önünüzde gerçekleşiyor kanarya yemi serpin bari

dostum yemleri yanına falan koyma. son attığın fotoğrafta resmen ölüme yaklaşmış hayvanlar. al hemen şırıngayı kendin besle. en fazla 10 gün sürer zaten

Yiyorlar şu an az az da olsa.. yani kafesin dibine seriyorum normal. Çok hareketliler. Kabarık duruyorlar ama. Bu normal mi? Bir de şu minik uçamıyor henüz diğer ikisi hiç durmuyor uçuyor sürekli.. kanat tüyleri yenilenir mi? Uçar değil mi?

Ekli dosyalar

• 1BAB5C4F-B74D-4D75-B1A6-7B17E3C9BBD0.jpeg
    1BAB5C4F-B74D-4D75-B1A6-7B17E3C9BBD0.jpeg
    1.3 MB · Görüntüleme: 43
Son düzenleme:
Hep böyle kabarıklar mı? Rafadan yumurtayı ılıtıp kuşların ağzına damlatın. Doğal bal varsa minik parça doğal bal da verebilirsiniz. Sanki dirençten düşmüş gibi bir duruş var, kabarıklığa bakarak bu yorumu yapıyorum.

• Beğen
Hep böyle kabarıklar mı? Rafadan yumurtayı ılıtıp kuşların ağzına damlatın. Doğal bal varsa minik parça doğal bal da verebilirsiniz. Sanki dirençten düşmüş gibi bir duruş var, kabarıklığa bakarak bu yorumu yapıyorum.
Evet uçup hareketli bir şekilde dışarı çıkmak istiyorlar ama sonra böyle kalıyorlar. Yem yemeyi yeni yeni öğreniyorlar. Az yiyorlar o yüzden yarın vitamin alacağım sizce vitamin iyi gelir mi?

• Beğen
Geri