Karadeniz Pet

1 haftalık yavru m.kusu balon gibi şişti

uvbceo

Yeni Üye
Merhabalar bir çift kuşumuz var evde bakıyoruz derken bu 2. Kuluçkasına yattı çıkan yavrulardan biri bu şekilde balon gibi içerisi su yada hava dolu gibi. Ne yapmalıyım bilgi verirseniz çok teşekkür ederim sağ olun.

Ekli dosyalar

• 20210809_201758-min (1).jpg
    914.7 KB · Görüntüleme: 53
  • 20210809_201733-min (1).jpg
    929.4 KB · Görüntüleme: 32
  • 20210809_201715-min (1).jpg
    815.9 KB · Görüntüleme: 30
Ne yapmam gerekiyor ayırmalı mıyım? Acil dönüş bekliyorum çünkü çok zamanı yok gibi duruyor :(

İnternete yazın bir kaç video izleyin 1 haftalık yavruda olan

anne ve babada da bu hastalık gözükür mü? bulaşıcı mıdır bilen biri bilgilendirebilir mi teşekkürler

Anne babada kursak enfeksiyonu gibi bir durum varsa yavruya bu şekilde yansımıştır ama belli yani yavrunun kursak mantarı olduğu

Anne babada kursak enfeksiyonu gibi bir durum varsa yavruya bu şekilde yansımıştır ama belli yani yavrunun kursak mantarı olduğu
Anne baba da hiç bir şey. Baba çok canlı anne de öyle. Yavruların sadece bir tanesi bu şekilde oldu. Diğer yavrulara ve anne babaya bulaşır mı bu hastalık. Araştırdım da yavru kuş için pek yapacak bir şey yok diyorlar videolarda :(

Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar konuyu takip ediyorum. Yavruyu follukta diğer yavruların yanına koydum annesi onu da diğer yavrulara gibi besliyor.

Burdaki insanlar yazar ama sen imkanın varsa veterinere gitmen gerekiyor kursak mantarı tehlikeli bir hastalık kuşlarının su kalitesine temizliğine dikkat etmen gerekiyor

Ek olarak Facebook’dan muhabbet kuşu gruplarına bakın orası daha aktif oluyor

Geri