Karadeniz Pet

1 yaşındaki dişiye yeni 7 8 aylık (sanırım) erkek eş aldım

LECTER0215

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba. Evdeki yerli 1 yaşında kızgın sarı dişi kuşuma yine yerli sanırım 7 8 aylık sarı yüz ana renk olarak da yeşil olarak bi erkek getirdim. Erkeği üretim yapacagım kafese koydum yaklaşık bir hafta kullanılmayan odada tutucam. Evde hali hazırda olan erkek ve dişiyi de bi kafeste tutuyorum.

Ayrıca erkeğin yaşını da sölerseniz. Aldıgım üretici 7 aylık civarı demişti

Şuandan itibaren çiftleşmeleri için neler tavsiye edersiniz.
Erkek
Dişi

Arkadaşlar merhaba. Evdeki yerli 1 yaşında kızgın sarı dişi kuşuma yine yerli sanırım 7 8 aylık sarı yüz ana renk olarak da yeşil olarak bi erkek getirdim. Erkeği üretim yapacagım kafese koydum yaklaşık bir hafta kullanılmayan odada tutucam. Evde hali hazırda olan erkek ve dişiyi de bi kafeste tutuyorum.

Ayrıca erkeğin yaşını da sölerseniz. Aldıgım üretici 7 aylık civarı demişti

Şuandan itibaren çiftleşmeleri için neler tavsiye edersiniz.
Erkek
Dişi
Evet erkek kuş 8 aylık civarı.
kızışması için havuç verin (yumurta mamasıyla)

Evet erkek kuş 8 aylık civarı.
kızışması için havuç verin (yumurta mamasıyla)
Mamasını verdim yenice. Yumurta rendesi havuç kara lahana kabak elma rendeledim. Ayrıca keçi boynuzu tozu çok hafif kekik ve kuru nane koydum. Mamamia mix ful artı ful marka kuru mama ekledim karışıma. Mamamı bu şekilde yapıyorum.
Ekstra başka ne yapabilirim. Ve erkek kuşumun şuan ki kızışma durumu nedir acaba

Mamasını verdim yenice. Yumurta rendesi havuç kara lahana kabak elma rendeledim. Ayrıca keçi boynuzu tozu çok hafif kekik ve kuru nane koydum. Mamamia mix ful artı ful marka kuru mama ekledim karışıma. Mamamı bu şekilde yapıyorum.
Ekstra başka ne yapabilirim. Ve erkek kuşumun şuan ki kızışma durumu nedir acaba
Elma ve havuç vermeyin, elma kızgınlığı hafifletir havuç ise kızgınlaştırır.
Erkek kızgınlaşmaya başlamış galiba.

Elmayı bırakıyorum o halde. Başka kızgınlaştırıcı koymam gereken?
buradan bakabilirsiniz.

Erkek kuş bana çok büyük gelmedi açıkçası. Elinizle tutmadan net bir fotoğraf çeker misiniz çok uzak olmayacak şekilde.

Kuş 5-6 aylık gibi duruyor. Kafası vs. erkek büyük bir kuşa göre küçük.

Gözleri azcık bi zaman sonra etrafında grilikler olcak gibi duruyor

Aldığım üreticinin kendi yavrusuymuş 7 aylık dediydi ama yalan mıydı bilemem yeni tanıştım ve bulundugum yerdeki tek üretici

İnşallah üreticiye götürdüm kuş kendisi seçti. Eş tuttular büyük ihtimalle inşallah çiftleşme oolur

Geri