Karadeniz Pet

12 Yıl Sonra Kaybediyoruz :(

mtlcn59

Yeni Üye
12 yıldır bizde olan kuşumuz sanırım çok az zamanda kaybedicez. Kendini toparlamamaya çırpmaya başladı. Sağa sola çarpıyor kafesinde. 12 yıldır bakınca insan bir tuhaf oluyor. Elimize alınca ısırırdı biraz ama şimdi ısırmaya bile hali yok. Kendini toparlayamıyor ve dediğim gibi sağa sola çarpıyor. Sanki böyle birşey onu ittiriyor gibi. Çok ama çok üzgünüm. Fotoğrafını yayınlamak istemedim kusura bakmayın. Ama 12 yıldır onla olmak güzel bir şeydi.

NOT : Fotoğrafını bulamadım kusura bakmayın şimdide fotoğrafını çekmek istemedim şuan ben bile bakamıyorum üzüntüden :(

Çok geçmiş olsun. Çok üzücü bir durum. Allah size sabır versin, kuşunuza da daha fazla ömür.

Çok geçmiş olsun.Ben doğmadan önce bizim evde bir muhabbet kuşu varmış.Adı uğurmuş.Ben 3-4 yaşındayken kaybetmişiz onu.Hala evde ondan kalma 1-2 fotoğraf var.Kapı zili çalınca kapıcı geldi diye bağırırmış evde.Misafir gelince hoşgeldin,hoşgeldin diye bağırırmış.Adın ne diye sorunca Uğur cici kuş dermiş.Neyse,dediğim gibi 3-4 yaşımdayken kaybetmişiz onu.Pek hatırlayamıyorum ama hala o kuşu özlediğim kesin.Kendisini hatırlayamadığım bir kuş için ben bu kadar üzülüyorsam sizi tahmin edemiyorum.Kısa zamanda iyileşir İnşallah.

Geçmiş olsun inşaallah toparlar zor bir durum

Agzına veterinerden antibiyotik damlatın belki toparlar.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

12 yıldır bizde olan kuşumuz sanırım çok az zamanda kaybedicez. Kendini toparlamamaya çırpmaya başladı. Sağa sola çarpıyor kafesinde. 12 yıldır bakınca insan bir tuhaf oluyor. Elimize alınca ısırırdı biraz ama şimdi ısırmaya bile hali yok. Kendini toparlayamıyor ve dediğim gibi sağa sola çarpıyor. Sanki böyle birşey onu ittiriyor gibi. Çok ama çok üzgünüm. Fotoğrafını yayınlamak istemedim kusura bakmayın. Ama 12 yıldır onla olmak güzel bir şeydi.

NOT : Fotoğrafını bulamadım kusura bakmayın şimdide fotoğrafını çekmek istemedim şuan ben bile bakamıyorum üzüntüden :(
geçmiş olsun inşallah sağlığına kavuşur ama yaşı baya bi var kuşunuzun ebedi yolculuğa da çıkabilir belliki bunca zaman özenle bakmışsınız uzun bir ömrü olmuş. canı verende alanda allahtır...

Umarım iyidir.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Ben de merak ettim inşallah sağlığına kavuşmuştur kuşunuz?

Muhabbet kuşu için 12 yıl normal yaşam süresi hatta fazla bile denilebilir..siz güzel bakmışsınız belliki...ancak vadesi dolmuş,, unutmayın her canlı ölümü tadacaktır...ayrica 12 yil çok iyi bir süre...uzulurken bunu hep hatırlayın onun ömrüne ömür kattiginizi... hâlâ hayatta ise yumurta maması verin hergun .. dinç kalsın

12 yıl, bizim standartlarımıza göre iyi. Çünkü bilinçsiz hay an sahipleri, birkaç yıl içinde, bilerek ya da bilmeyerek, kuşlarının ölümüne sebep oluyor. Normal şartlarda doğada 20 yıl kadar, kafeste 15 yıl kadar yaşarlar.

Geçmiş olsun. Tıpkı bizler gibi onların da bir ömrü var.Nasıl anamızı babamızı toprağa gömüyorsak malesef onları da gömmek zorundayız.Sevinin 12 yıl yaşamış teselli olmaz ama gerçekten iyi bakmışsınız.