Karadeniz Pet

cicikuss

Yeni Üye
(Vakti olmayanlar koyu kısımları okuyabilir)

Öncelikle iyi günler.

Bilgili ve deneyimli bireyler, yardımınızı istiyorum. Henüz bebek muhabbet kuşum bir ayağını kullanamıyor. Ayağını haraket ettirebilmesi ne rağmen ayağı diğer ayağına göre yamuk gibi tutuyor ve bu durum sonucunda hep yatıyor, ayağa kalkamıyor. Sürekli sağlam ayağının üstüne yatırmaya çalışsak da yine ters(yamuk) ayağının üstüne takla atıyor.
Pet shop'a gittik. Büyük olunca kelepçe takmamız gerektiğini söyledi. Bu durum çarpık bacaklı muhabbet kuşları için geçerli değil miydi? Daha küçük olduğunuda söyledi. O yüzden yirmi günlük olunca takmamızı tembihledi. Ama kuşumu bu durumda görünce içim yanıyor her hangi bir sorun olmasın?
Acaba hayvan sürekli o tarafa yanlış bir şeklide yattığı için mi böyledir?
Bu sorunun çözümü nedir?
Sakat kalabilir mi?
Ayrıca muhabbet kuşumun yaşına göre (14.5 günlük) boyutu hakkında bilgi verir misiniz bana epey küçük geldi de...
Lütfen, yardımlarınızı bekliyorum gün geçtikçe bu durum bizi daha da üzüyor. Teşekkürler.

IMG_20201111_161415.jpg

Bana sanki ayağı altta kaldığı için kırılıp yanlış kaynamış gibi geldi. Doğuştan ayağı sakat olan kuşların ayakları gelişmemiş oluyor, yani normalden biraz daha cılız ve biçimsiz görünüyor.

Dogustan dedigim anne yada baba sakatlamasina benziyor ya kızanda iken sakat birakti yada sık rahatsız etti iseniz anne sizden ürküp yavruya zarar vermis ola bilir

Gerçekten hiç mi çözüm yoktur? Ayağı ters olan bir kuşa kelepçe yinede olur mu hocam, lütfen yardım ediniz kesin bir çözüm yok mudur?

Bu en eski fotoğrafı hocam normalde basabiliyordu hayvancağız. Ne olduysa sonradan oldu.

Kelepçeyi deneyin düzeltir ise sadece kelepçe düzeltebilir.

Kelepçeyi şimdiden takabilirsiniz kuş gelişimini tamamladıktan sonra kelepçenin bi anlamı kalmaz.
Pet shop'a götürdük 20 günlükken takın dedi hocam o yüzden bekletiyorduk.

Geri