Karadeniz Pet

15 saat otobüs yolculuğu

yeniebeveynler

Yeni Üye
Merhabalar, bugün yola çıkıyoruz. Son son bir tavsiyeniz var mı acaba uzun yolda rahatını sağlayabilmek için.
https://www.akyolkardesler.net/urun/stasoluzioni-nz84-tekli-kus-tasima-cantasi bununla götüreceğim. 17:00 - 07:30 arası yolda olacağız. Aşırı stresliyim bir de bağırırsa çok rahatsız ederse insanlarla muhatap olmak olmak zorunda kalırsam diye de. İnşallah iyi geçer. Üst kapağının kapalı olmasıyla karanlık oluyor ya ses yapmamasını sağlar mı?

BC6CC0BA-7ED5-4FB8-B662-F2E72EED91A6.jpeg

Güncelleme: maymuna dönüştü çıkmak için bayağı debeleniyo çünkü özgürlüğüne düşkün kafesinde bile durmazdı evdeyken. Bakalım daha yolculuk bile başlamadı, üstünü kapamadım kapayınca bağırıyo gece kapatmayı düşünüyorum uyusun diye

Ekli dosyalar

• ECDF7B66-BE83-47EA-A184-EBBDA4A6A5FE.jpeg
    ECDF7B66-BE83-47EA-A184-EBBDA4A6A5FE.jpeg
    97.3 KB · Görüntüleme: 49
Yolda oyalanacağı şeyler koyabilirsiniz dal darı ya da brokoli zaten hava kararınca uyur ama o plastik tünekle hreket halinde olacagı için aykları kayar ve uyuyamaz keşke ip sarsaydınız

Yolda oyalanacağı şeyler koyabilirsiniz dal darı ya da brokoli zaten hava kararınca uyur ama o plastik tünekle hreket halinde olacagı için aykları kayar ve uyuyamaz keşke ip sarsaydınız
Darı koydum şimdi ama tınlamıyo ve çok kötü ya her mola verdiğimizde ya da yolcu aldığımızda onların sesinden rahatsız olup çığlık atıyor. İnsanları rahatsız etmeyi geçtim kendisine yazık canımdan can gidiyo ve daha çoook uzun yol var. Bi de 1. Koltuktayım Allah razı olsun şoför kızmıyor hiç ama ona da yazık uzun yolda car car ses duymak istemez. :((((

Kuş kucağınız da mı çantada mı duruyor? En önde kucağınıza alın yolu izlesin zaten uyur heryerini örtün görebileeği bi yer açın önde aslında kendi kafesinde olsa belki dahha rahat ederdi plastik tünekte dengede duramıyordur o uyuyamıyordur ben en ön koltukta üç kuş üç ayrı kafesle seyahat ettiğimi biliyorum üçüüde cama dayıyodum yolu izliyolardı 😅

Kuş kucağınız da mı çantada mı duruyor? En önde kucağınıza alın yolu izlesin zaten uyur heryerini örtün görebileeği bi yer açın önde aslında kendi kafesinde olsa belki dahha rahat ederdi plastik tünekte dengede duramıyordur o uyuyamıyordur ben en ön koltukta üç kuş üç ayrı kafesle seyahat ettiğimi biliyorum üçüüde cama dayıyodum yolu izliyolardı 😅
fotosunu gönderirmisiniz tatlışların

Yalnıs o kafese beni koysalar bende korardım biraz değişik geldi bana eğer elinizden korkmuyor a bi köşeden kaçmıcağı şekilde elinizi sokun parmağııza ya da avucunuza çıksın belki skinler ya da altına örtü bez herhangi bişey koyun

Ay arkadaşlar öyle talihsizlikler oluyor ki, yazık yavruşuma. Daha ulaşamadık bile eve. Rahatlayınca anlatıcam deneyimlerimi. Şimdilik bir an önce eve ulaşmak yavrumu rahata kavuşturup vitamin minerale boğmak istiyorum

Ay arkadaşlar öyle talihsizlikler oluyor ki, yazık yavruşuma. Daha ulaşamadık bile eve. Rahatlayınca anlatıcam deneyimlerimi. Şimdilik bir an önce eve ulaşmak yavrumu rahata kavuşturup vitamin minerale boğmak istiyorum
canım siz nere gidiyorsunuz böyle 15 saat yol ne yahu birde kuşun ilk yolculuğumu

canım siz nere gidiyorsunuz böyle 15 saat yol ne yahu birde kuşun ilk yolculuğumu
Ve son olmasını umut ediyorum :( Evime gidiyorum. Samsun’da okuyordum şimdi Antalya’ya gidiyorum ve uçak biletleri de aktarmalı ve 13 saat olduğu için aynı kapıya geliyordu :(
Gidiyorum dedim çünkü hala eve varamadım. Araç bozuldu saaaatlerce bekledik. Çok çok kötü bi gün. Aman mavişime bişiy olmasın da ben unuturum.

Ve son olmasını umut ediyorum :( Evime gidiyorum. Samsun’da okuyordum şimdi Antalya’ya gidiyorum ve uçak biletleri de aktarmalı ve 13 saat olduğu için aynı kapıya geliyordu :(
Gidiyorum dedim çünkü hala eve varamadım. Araç bozuldu saaaatlerce bekledik. Çok çok kötü bi gün. Aman mavişime bişiy olmasın da ben unuturum.
Ne kadar zamna kaldı yolculuğun bitmesine acaba kuşunuzun ismi çok şeker

Bende antalyalıyım 😅 benim kuşlarda samsun antalya çok gitti geldi .. umarım iyidir kuş ne yaptınız herşey yolundamı?

Yolculuk 22 saat sürdü. Benim evden kalkıp toplu taşımayla otogara gitmek vs dahil de kuşcağız 24 saat attığım kafeste kaldı. Şimdi neden böyle oldu neleri yanlış yaptım, ne konularda iyiydi anlatayım.

Öncelikle şu taşıma kafesi yazınca direkt çıkan küçük telli kafeslerden alacaktım zaten (https://hizliresim.com/Kh1Ud2) ama kış vakti gideceğimi biliyordum eve, yol boyunca üşümesine engel olamam klima çarpar yemi dökülür vs diye paraya kıyayım dedim. Hem de pahalı ya daha iyidir kesin dedim 2gr secondino kafesini sipariş ettim. (https://hizliresim.com/niaaeG) Akyolkardeşler’den yem vs ile birlikte almıştım bi baktım kargonun içinde asıl aldığım şey yok. Aradım yollamamışsınız dedim. Yanlışlık olmuş stokta kalmayınca koymamışlar, unutmuşlar da haber vermeyi. Hemen dedi STA’yı gönderelim. 2 katı fiyatınaydı ama secondino fiyatına almış oldum. Şimdi düşünüyorum zaten iyi ki Secondino gelmemiş.

Kafes gerçekten sıcak-soğuk çarpmaması, yem ve su değişimi, dökülmemesi konusunda iyiydi. En büyük sorun çok sıkılmasıydı çünkü normal kafes teli gibi ya da direkt şeffaf bi yeri yoktu garibim deliklerden bakmaya çalışıyordu. Çok çok üzüldüm, umarım affeder beni.

Yolculuğun bu kadar uzun sürmesi de tamamen talihsizlik. 2 kere arıza yaptı otobüs, başka bi otobüse aktarıldık. O otobüsün kalkması da zaten 1:30 saat sürdü. Toplamda 6 saat daha eklendi sanki çok az bir yolmuş gibi. Şanssızlık ya umarım dönmem gerektiğinde direkt uçak olur da otobüslere düşmez yavrum.

Sürekli bağırmasının nedenini öğrendim sonra. Karanlık olunca normalde uyur diyodum ama sallandıkça ve etrafı göremeyince korkuyordu. Telefonumun ışığını önüne bişey koyarak loş bi ışık yaptım ona anında rahatladı, öyle uyumaya başladı. Ha dediğiniz gibi bi de altına kağıt havlu serdim kalın katman şeklinde rahatladı daha kolay durdu. Arada beni çağırma sesi yapıyordu, cevap vermezsem yine bağırıyordu o yüzden sürekli öpücük ata ata gittik. 😂 Sabaha doğru uyandı ama bişey göremediği için sıkılmaya başladı, önce etrafı gösteriyim dedim ama tam aydınlanmadığı için ondan da sıkıldı. Açtım otobüs televizyonunu candy crush oynadım dikkatini çeksin diye ve valla o kadar işe yaradı ki. Saatlerce ilgiyle izledi o deliklerden küçük bebek gibi ya. 🥺❤️ Sonra bebeklerin yine dikkatini çeksin diye animasyonlu ninni falan açtım öyle öyle gittik valla. :dd Bunları yaptıktan sonra bağırmadı hiç çok şükür, neşeli neşeli öttü. Yani inşallah neşelidir, ben öyle anlıyordum o ötüşü kafa sallamalı falan. 😅

Şimdi de kafesini hazırladım koydum içine etrafa alışana kadar çıkarmak istemedim. Zaten dinlensin, uyusun diye sessiz yere getirdim. Sabah açıcam kafesi isterse çıksın keşfetsin. Keyfi yerinde gözüküyor bakalım. Umarım öyledir. ❤️

@minik kuş bonibon @Ceydailker ikinize de teşekkür ederim. Onu rahatlatabilecek şeyleri düşünmeme siz yardım ettiniz zaten çok çok büyük destek oldunuz manevi olarak da o stresli anımda. ❤️

@Ceydailker inanmıyorum, hem hemşeriyiz hem de aynı yollardan geçmişiz çok iyi denk gelmiş. :) Sizin kuşlarınız nasıl, siz de mi otobüsle götürüyordunuz?

Sağsalim varmışsınız ya yeter, bu biraz karakter meselesi Fıstık adlı rahmetli kuşum çok oyuncu bir kuştu fakat aynı zamanda bana kendisinden çok güvenirdi ve uslu bir kuştu ben bacağını koparsam inanın sabit dururdu o derece güveniyordu bana sanırım karakter meselesi sizin ki de biraz yaramaz ama çok tatlı duruyor.

dışarı alışık olunça kuş sıkılıyor kafeste haliyle ama ilgileninçe uyum sağlıyor kuşlar bende atlatmasına sevindim 😍 ben o yoldan kendi aracımızla gidip geldim diyarbakır antalya gittik bi çok kez ucağa bindik toplu taşıtla maraşa gitttim 6 saat ama iki kuş aynı kafeste kavga ediyordu çantamda kendi kafesini katlamıştım en ön tekli koltuktaydım poşetten kafesi çıkrdım kuşları ayırdım üç ayrı kafes üst üste gittim valla dönüştede bi yolcu şikayet etmiş beni bu kez en arkadan aldım rahat rahat yayıldım muavin beni korumuş sagolsun laf ettirmedi 😂 Allah bebişlerimize uzun ömür versin inşallah bol bol ilgiyle normal geçiriyorlar süreci 🥰

Geri