Karadeniz Pet

19 Günluk Halsiz ya da Hasta Muhabbet Kuşu Yavrusu

Furkan1

Yeni Üye
Merhaba
Babasını kavga sebebiyle ayırdığım, annesiyle birlikte kalan, yuvada tek olan yavru kuşumun bugün 19.günü.
Cuma günü gayet iyi olan yuvada pıtır pıtır hareket eden yavru kuşum bugün çok halsiz kafası yerde gözlerini bile açmadan derin derin nefes alarak yatıyor.
İlk gördüğümde kursağı boştu ve annesi beslemedi sandım. Kabuksuz yem, haslanmis yumurtanın sarısı ve sıcak suyla mama yapıp biraz zorla da olsa verdim az bir sey kursağı doldu ama meğerse annesi beslemeye çalışıyor ama kendi yemiyormus annesi gagasına yem vermek icin gagasini kaldırıyor kaşıyor ama o kafasını kaldırıp yemiyordu.
Video linkini koydum yardımcı olur musunuz benim yapabileceğim bir şey var mı?

VIDEO=

SM-A205F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Boyun kısmında bi hasar olusmus olabilirmi. Eliniz ile tuttugunuzda basını kaldırabiliyormu?

Merhaba
Babasını kavga sebebiyle ayırdığım, annesiyle birlikte kalan, yuvada tek olan yavru kuşumun bugün 19.günü.
Cuma günü gayet iyi olan yuvada pıtır pıtır hareket eden yavru kuşum bugün çok halsiz kafası yerde gözlerini bile açmadan derin derin nefes alarak yatıyor.
İlk gördüğümde kursağı boştu ve annesi beslemedi sandım. Kabuksuz yem, haslanmis yumurtanın sarısı ve sıcak suyla mama yapıp biraz zorla da olsa verdim az bir sey kursağı doldu ama meğerse annesi beslemeye çalışıyor ama kendi yemiyormus annesi gagasına yem vermek icin gagasini kaldırıyor kaşıyor ama o kafasını kaldırıp yemiyordu.
Video linkini koydum yardımcı olur musunuz benim yapabileceğim bir şey var mı?

VIDEO=

19 gündür hiç müdahale etmediniz mi. Soğukta kalmış vs. olabilir mi

Boyun kısmında bi hasar olusmus olabilirmi. Eliniz ile tuttugunuzda basını kaldırabiliyormu?
Başını 1 2 kez iki saniyeliğine kaldırdığını gördüm boyun kısmında sorun oldugunu sanmıyorum daha cok kuşta bir halsizlik var

19 gündür hiç müdahale etmediniz mi. Soğukta kalmış vs. olabilir mi
19 gündür böyle değil cumartesi gayet iyiydi pazar günü bakamadım ve bugün böyle halsizdi.
Oda sıcaklığı genelde 20 derece ve cam pencere kapalıydı ama kombideki arızadan dolayı pazar sabahı 15 dereceye kadar düşmüş öğlene kombi halledilince tekrar 20 derece oldu.
Araştırdığımda göre hava akımı olmayınca sıcaklık 10 dereceye kadar kuşlarda bir etki yaratmazmış bundan dolayı 15 derece bir sikinti yaratmamıştır diye düşünüyorum

Başını 1 2 kez iki saniyeliğine kaldırdığını gördüm boyun kısmında sorun oldugunu sanmıyorum daha cok kuşta bir halsizlik var

Dişi kuşunuzun durumu nasıl herhangi bir hastalık yavruya gecmiş olabilirmi . Kuş yavru oldugu için pek birsey soyleyemiyorumda . Konuyla ilgi detaylı bilgisi olan arkadaslar yardımcı olacaktır

Dişi kuş maşallah iyi onda sıkıntı yok
Peki teşekkürler yine de