Karadeniz Pet

1erkegi 2 veya 3 dişide kullanmak

Sunay caliskan

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar bir erkegi 2 veya 3 dişide kullanabilir mıyız daha önce tecrübesi olan veya duyan var mı ?

Olur. Dişiler sabit kafeslerinde duruyor. Erkek dişilerin yanına atılıyor. 4. yumurta yaptıktan sonra alıp diğer dişinin yanına atıyorsunuz dişi yavrulara ve kendine bakıyor. Yavruları yeme düşürünce aynı çevrime devam ediyorsunuz.

Olur. Dişiler sabit kafeslerinde duruyor. Erkek dişilerin yanına atılıyor. 4. yumurta yaptıktan sonra alıp diğer dişinin yanına atıyorsunuz dişi yavrulara ve kendine bakıyor. Yavruları yeme düşürünce aynı çevrime devam ediyorsunuz.
Bu yöntemi denedinizmi @Ayhan OTÇUOĞLU hocam

Birde affiniza sığınarak bişey daha sormak istiyorum ocak ayında aldığım 3cift muhhabet kuslarim var bir çifti yavru yaptı 2kuluckada şuanda diğer ciftlerde hala yumurta yok haftada 2kez mama veriyorum ayirma yöntemini denedim son bir aydan beride buğday çimlendirme probiyotik bira mayası ilave ediyorum mamalarına bir çifti bir aydan beri yuvalikla ilgili ama hala bir sonuç elde edemedim tavsiye edebileceğiniz bişey var mı bu konuda ?

Evet. Videolardaki Mehmet Arkadaşım bir erkeği 4 dişide kullanıyor.
Yuvaya ilgi varsa zamanla yumurtlayacaktır. Her kuş aynı zamanda yumurtlamaz. Biraz daha sabır.
Çok mama vermeyin. Yağlanma olmasın. Yavrulu ve yumurtalılara verin mamayı. Diğerleri yumurtlayıncaya kadar mama vermeseniz veya haftada bir defa verseniz olur. Bu arada kuş başına 1 tatlı kaşığı mama yetecektir. Çok mama bozulup başka sorunlara neden olur. Ele alarak yağlanma olmadığından emin olmanızı öneririm.

Evet. Videolardaki Mehmet Arkadaşım bir erkeği 4 dişide kullanıyor.
Yuvaya ilgi varsa zamanla yumurtlayacaktır. Her kuş aynı zamanda yumurtlamaz. Biraz daha sabır.
Çok mama vermeyin. Yağlanma olmasın. Yavrulu ve yumurtalılara verin mamayı. Diğerleri yumurtlayıncaya kadar mama vermeseniz veya haftada bir defa verseniz olur. Bu arada kuş başına 1 tatlı kaşığı mama yetecektir. Çok mama bozulup başka sorunlara neden olur. Ele alarak yağlanma olmadığından emin olmanızı öneririm.
Çok teşekkürler hocam sağolun

Geri