2.5 Yaşındaki Monk Papağanı Kivi

monkemre1

Meraklı Üye
Evcil Hayvanı
Monk P.
Kuş sayısı
1 tane
bugün duş sırasında yeşilimsi sıvı ishal çıkardı 3-4 defa suyunu çeşme suyundan çıkarıp ph değeri düşük sırma suya geçmiştim 4-5 gündür hazır su içmeye başlamıştı bu tetiklemiş olabilirmi acaba

monkemre1

Meraklı Üye
Evcil Hayvanı
Monk P.
Kuş sayısı
1 tane
durumlar bu ara pek iyi değil son 1 senedir kafesin üst kapagını açmayı ögrenmişti biz evden çıkınca kafesi açıp dışarıda dolanıyordu bizde asma kilit almıştık anahtarı üzerinde sabit olanlardan.Bugün de asma kilidin anahtarını çevirip açmayı ögrendigini fark ettik nasıl çözüm bulacagız bilmiyoruz.

thewildpanthalp

Süper Üye
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 tane
durumlar bu ara pek iyi değil son 1 senedir kafesin üst kapagını açmayı ögrenmişti biz evden çıkınca kafesi açıp dışarıda dolanıyordu bizde asma kilit almıştık anahtarı üzerinde sabit olanlardan.Bugün de asma kilidin anahtarını çevirip açmayı ögrendigini fark ettik nasıl çözüm bulacagız bilmiyoruz.
Benim 7 yaşındaki kuzenime git ben salondamıyım bak dediğimde gidip bakıyor. Bide 2.5 yaşında ki papağana bak kuzenimi satıp papağan alasım geliyor.

monkemre1

Meraklı Üye
Evcil Hayvanı
Monk P.
Kuş sayısı
1 tane
kuşun kızgınlığı bir türlü geçmedi aksine şu anda artışa geçti.Sadece elime vs yapıyordu daha önceden şimdi kafesteki tüneğede sürtünmeye başladı.

monkemre1

Meraklı Üye
Evcil Hayvanı
Monk P.
Kuş sayısı
1 tane
En az 20 gündür tüy dökmeye devam ediyor her gün 1-2 tüyünü kendi kopartıyor kızgınlık döneminden dolayımı bu durumda acaba.Bakalım duş alımını bu hafta 5 e çıkartıcam tüy dökümünde rahatlaması için.

monkemre1

Meraklı Üye
Evcil Hayvanı
Monk P.
Kuş sayısı
1 tane
bugün versele laga nutribird p19 orjinal pelet yem aldık iştahla yiyor maşallah

monkemre1

Meraklı Üye
Evcil Hayvanı
Monk P.
Kuş sayısı
1 tane
beslenmesine ekstra brokoli ve çilek ekledik.Ayrıca bugün itibariyle yumurta mamasını kestik ve haşlanmış hindi vermeye başladık.Maşallah iştahla yedi oğlum.

monkemre1

Meraklı Üye
Evcil Hayvanı
Monk P.
Kuş sayısı
1 tane
ekstra olarak tüye girdiği ve havalarda ısındığı için pazartesi-çarşamba-cuma şeklinde duşunu 3 güne çıkarttık.Zaten su dolu kabı gördügü gibi kendisi direk atlıyor suyun içine.3 güne çıkartmamın en büyük nedeni tüy dönemini daha rahat geçirmesi için.

monkemre1

Meraklı Üye
Evcil Hayvanı
Monk P.
Kuş sayısı
1 tane
bugün gagasının sağ köşesinde hafif bir soyulma oldu.Sanırım yanında yokken telefonu kemirmeye çalıştı ve gagası soyuldu.Umarım büyük bir sorun teşkil etmez.

monkemre1

Meraklı Üye
Evcil Hayvanı
Monk P.
Kuş sayısı
1 tane
maşallahı var arkadaşlar yumurta mamasını çeyrek yiyorsa haşlanmış hindiyi yarım yemeye başladı baya sevdi oglum.

monkemre1

Meraklı Üye
Evcil Hayvanı
Monk P.
Kuş sayısı
1 tane
1 ay sürenin dolmasıysa son hindiyi bugün yedi şimdi tekrar 1 ay yumurtaya geçiş yaptık.Ekstra olarak gün içerisinde az miktar dondurma yedi.Boş bırakmaya gelmiyor hiç,hemen tabaga saldırıp yedi.Neyse zaten 3 senedir her yaz 1-2 kere aşırı sıcaklarda veriyordum bu sefer gizli yedi :D

Cruciatus

Meraklı Üye
Maşallah. Çok tatlı. Kivi ile tanıştığımıza çok memnun olduk. Allah uzun ve sağlıklı bir ömür versin.

monkemre1

Meraklı Üye
Evcil Hayvanı
Monk P.
Kuş sayısı
1 tane
toplam 3 hafta boyunca su da bekletilmiş beyaz peynir ve arı polenini beslenme listemize ekledik.Özellikle poleni iştahla tüketti maşallahımız var

Kamboc

Yeni Üye
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
monk hakkında sorusu olanlar varsa bildigim kadarıyla cevaplarım arkadaşlar
Merhaba
Merhaba..
Ben de monk sahiplenmek üzereyim.. Yanliz merak ettiğim bir konu var gurultucu bir papağan mi? Çok gürültü ses yapıyor mu bilgi verebilirmisiniz?

Birde kakasi nasıl? Muhabbet ve forpus gibi kuru mu yoksa cıvık sulu kaka mı yapıyor?

monkemre1

Meraklı Üye
Evcil Hayvanı
Monk P.
Kuş sayısı
1 tane
Merhaba
Merhaba..
Ben de monk sahiplenmek üzereyim.. Yanliz merak ettiğim bir konu var gurultucu bir papağan mi? Çok gürültü ses yapıyor mu bilgi verebilirmisiniz?

Birde kakasi nasıl? Muhabbet ve forpus gibi kuru mu yoksa cıvık sulu kaka mı yapıyor?
evet özellikle sabahları gürültücü olur avazı çıktıgı kadar bagırır,ilgi ister,oyuncakları çok sever,meyve-sebze ağırlıklı beslenir,dışkısı nasıl beslendigine göre değişir,su oranı çok yüksek şeyler tüketirse ishal olur cıvık dışkı yapar onun dışında her kuş gibi normal.

monkemre1

Meraklı Üye
Evcil Hayvanı
Monk P.
Kuş sayısı
1 tane
oğluşumuza çiftleştirmek için dişi bulduk ancak sahibi çiftleştikten sonra geri almak istedigini söyledi o yüzden vazgeçtik.Monklar tek eşlilige önem veren türdenmiş malesef bu sezonu eşsiz geçirecek

monkemre1

Meraklı Üye
Evcil Hayvanı
Monk P.
Kuş sayısı
1 tane
3 senedir bende olan kuş normalde 10 günde tüyden çıkan kuş ne hikmetse aralıksız 1.5 aydır sürekli döküp çıkarıyor.3 aydır aralıksız her ele geldiginde çiftleşmeye çalışıyor kızgınlıgını bir türlü geçiremedik.Tek eşli olmasa çiftleştirecek kuş hazır ama tek eşli ve dişi sahibi yavrular olunca geri almak istiyor.Ben anlamadım havadan mı sudan mı bu sene aralıksız 1.5-2 aydır tüyde kuş.