Karadeniz Pet

2 ay oldu alışmadı

Kreinvulon

Yeni Üye
Arkadaşlar muhabbet kuşumun eve gelişi bugün tam 2 ay oldu ama hala alışamadı ve çok korkuyor. Eve geldiğinde de yavru denecek yaşta değildi gözünün etrafında ince gri çemberi vardı şimdilerde iyice belirginleşti çemberi ve kur hareketleri yapıyor tüy dökmeye başladı. Alışmaya gelince kafesine yaklaşırken bile kaçacak yer arıyor titriyor. Dışarı çıkardığımda sadece perdeye kaçıyor ve başka hiçbir yere konamıyor. Tünek uzatıyorum konamıyor. Zorla parmağımı uzattığımda gagasıyla tutunup parmağıma geliyor ama cesaret etse kaçacak konamadığı için uçmuyor ama parmağımda tir tir titriyor. Elimden yem yediriyorum falan ama nafile alışmıyor bir türtlü sürekli tedirgin sürekli gergin. Hayvana da eziyet etmek istemiyorum petshopa gitsem versem ordaki ortamda daha rahat olur mu acaba diğer kuşlarla falan. Petshop böyle bir şeyi kabul eder mi veya çok üzülüyorum hareketlerine korkmasına benimle tedirgin yaşayacağına mutlu olabileceği bir yeri olsun.

benim 5 sene oldu hala alışmadı bana
Daha önce de kuş besledim ama bu kadar korkak olanı görmedim yabani kuş gibi davranıyor. Muhtemelen yaşından dolayı diye düşünüyorum yetişkin kuş nasıl eğitilir onu da tam bilemiyorum anlaşamadık bir türlü ve sürekli tedirgin ve korkulu olmasına çok üzülüyorum sevimli de ama alışmıyor ne denediysem. Parmağımın ucunda yem uzatıyorum falan tedirgin de olsa gelip alıp yiyor ama haftalardır aynı durum ne rahat yem yiyebiliyor ne rahat hareket edebiliyor.

Daha önce de kuş besledim ama bu kadar korkak olanı görmedim yabani kuş gibi davranıyor. Muhtemelen yaşından dolayı diye düşünüyorum yetişkin kuş nasıl eğitilir onu da tam bilemiyorum anlaşamadık bir türlü ve sürekli tedirgin ve korkulu olmasına çok üzülüyorum sevimli de ama alışmıyor ne denediysem. Parmağımın ucunda yem uzatıyorum falan tedirgin de olsa gelip alıp yiyor ama haftalardır aynı durum ne rahat yem yiyebiliyor ne rahat hareket edebiliyor.
perde yöntemini deneyebilirsiniz. İki perde arasına geçip kuşu bıraktığınızda konacak yer bulamayıp size gelecektir

perde yöntemini deneyebilirsiniz. İki perde arasına geçip kuşu bıraktığınızda konacak yer bulamayıp size gelecektir
Onu da denedim geliyor konuyor ama devamlılık yok bir hafta iki hafta denedim yok sürekli ilk denediğim halde ilerleme kaydedemiyorum

Geri