Karadeniz Pet

2 aylık kuşum elimde biraz durup hemen uçuyor

Angrybird

Yeni Üye
Kuşumu 15 gün önce satıcının dediğine göre 1.5 aylıkken aldım. ilk 3 gün kafesinden hiç çıkarmadım kafesi hep aynı yerde salon yeterince güneş alıyo ama bi iki kere camın önüne koyduk biraz güneş alsın diye genel olarak durumu iyi 3 gün sonra elimi soktum kafese elimden yem yiyor parmağımı ayaklarına doğru uzattığımdada biraz bekleyip geliyor ama parmağımla kafesinden çıkartınca bi kaç dakka duruyor sonra bi tur atıp hemen vitrinin tepesine konuyor parmağımı uzatıyorum gene geliyor aynı şekilde hemen vitrinin üstüne gidiyor hergün muhakkak açıyorum hele şu evde olduğumuz günlerde bol bol açık kalsın diyorum en kısa bugün serbest kaldı ondada 2-3 saat dışarda kalmıştır ama en fazla 4-5 tur atıyor serbestkende ya klima üstünde ya vitrin üstünde bu uçuş süresi normalmi birde omuzuma kondurmaya çalışıyorum ama daha başaramadım parmağımda biraz durup gidiyor dediğim gibi hergün elimden yem yediriyorum alışması için başka öneri varsa tecrübeli arkadaşlardan dinleyebilirim birde son olarak tam uyuklarken fıt fıt çok tatlı sakin sesler çıkarıyor buda iyi bişey sanırsam teşekkürler şimdiden herkese

Benimde yavru kuşum var bende onu salatalikla alıştırdım artık geliyor elime. Disardayken bütün kuşlar uçar benimkide uçuyor hiperaktif bu minişler :D yani size alışmış sorun yok :) Maşallah

Kuşunuz size alışmış.Şöyle düşünün 3 yaşında çocuksunuz bir yakınız sizi kucağına aldı,ne kadar dayanabilirsiniz kucakta durmaya ? Elbette sıkılacaksın ve koşmak oynamak isteyeceksiniz.Buda aynı durum.

Geri